KAYSERİ HABERLERİ

“İstiyorlar Ki Türkiye Ayağa Kalkmasın”

IHA
07.10.2015 - 13:51Son Güncelleme : 07.10.2015 - 13:52

MEHMET ÖZHASEKİ

IHA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı’nın sonuncusunu 13 ilin katılımıyla Elazığ’da yaptı. Bir takım ülkelerin, bölgesine liderlik edebileceği endişesiyle Türkiye’nin ayağa kalkmasını istemediklerini ifade eden Özhaseki, “Her türlü fitneye rağmen dimdik ayaktayız” dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı’nın sonuncusunu, Diyarbakır, Malatya, Mardin, Şanlıurfa, Van, Batman, Bingöl, Elazığ, Hakkari, Muş, Siirt, Şırnak ve Tunceli illerinin katılımıyla Elazığ’da yaptı. Diğer toplantılarda olduğu gibi Elazığ’da da yerel yöneticileri dinleyen, ayrıca sivil toplum kuruluşlarıyla da toplantılar yapan Mehmet Özhaseki, halkın nabzını tuttu.
“FİTNEYE RAĞMEN DİMDİK AYAKTAYIZ”
Yaptığı konuşmalarda ülkemizin içinde bulunduğu durum ve 1 Kasım seçimlerine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Türkiye’nin çok sıkıntılı bir bölgede bulunduğuna dikkati çekerek, "Bunca sıkıntı, bunca bela, bunca ön kesme niye yapılır acaba? Niye Avrupa’da olmaz bunlar? Çeşitli sıkıntılar ve ayak oyunu niye bizde yaşanır? Etrafımız adeta ateş çemberi" dedi. Bu sorulara cevap veren ve İslam ülkelerinde yaşanan çalkantılara değinen Mehmet Özhaseki, batı ülkelerinin 1. Dünya Savaşı’ndan sonra bölgede oluşturduğu fitne tohumlarıyla insanları birbirlerine düşürdüğünü, cehalet ve fakirliğin kol gezdiği bu coğrafyada Türkiye’nin dik durmayı başardığını ifade etti. Özhaseki, "İstiyorlar ki ülkemiz ayağa kalkmasın. Ayağa kalkarsa, tarihten gelen bir sorumlulukla etrafındaki insanlara liderlik edebilir. Hem kendisini ayağa kaldırır, hem de çevresine ışık saçar diye bizden çekiniyorlar" ifadelerini kullandı.
“GÜÇLÜ HÜKÜMET, GÜÇLÜ TÜRKİYE”
Bir takım güçlerin yaşadığımız coğrafya üzerindeki projelerine karşı Türkiye’nin her zaman güçlü ve etkili olmak durumunda olduğunu dile getiren Mehmet Özhaseki, bunun için de güçlü iktidarlarla yolumuza devam etmemiz gerektiğini belirtti. AK Parti hükümetlerinin cumhuriyet tarihinin en başarılı işlerine imza attıklarını hatırlatan Özhaseki, “Başta sağlık, ulaştırma, enerji ve eğitim olmak üzere her konuda diğer hükümetlerden daha başarılı olduğumuzu halkımız biliyor. 1 Kasım’dan sonra ülkemizin daha da iyiye gideceğine yürekten inanıyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden “İstiyorlar Ki Türkiye Ayağa Kalkmasın” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 13 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “İstiyorlar Ki Türkiye Ayağa Kalkmasın” haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:43
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:05
  • Akşam
   18:39
  • Yatsı
   20:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı