Gündem Haberleri

  İstinyePark 27 günde 1 milyon ziyaretçi çekti

  Demet CENGİZ BİLGİN
  20.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin en iddialı alışveriş ve yaşam merkezi İstinyePark, yarattığı alışveriş demokrasisi ile 27 günde 1 milyon ziyaretçi ağırladı. Bir milyon ziyaretçinin 27 günde yaptığı harcamanın 80-100 milyon YTL civarında olduğu tahmin ediliyor. İstinyePark’ın ortağı Zafer Kurşun kasımda yol inşaatlarının bitmesiyle aylık ziyaretçi sayısının 1.5-2 milyonu bulacağını söyledi.

  270 milyon dolara mal olan, Türkiye’nin en iddialı alışveriş ve yaşam merkezi İstinyePark 27 günde 1 milyon ziyaretçi ağırladı. Bir milyon ziyaretçinin 27 günde yaptığı harcamanın 80-100 milyon YTL civarında olduğu tahmin ediliyor. İstinyePark’ın ortağı Zafer Kurşun, yol inşaatlarının devam etmesine rağmen bu rakamlara ulaştıklarını, Kasım ayında yolların bitmesiyle aylık ziyaretçi sayısının 1.5-2 milyonu bulacağını, yıllık 20 milyon ziyaretçi hedefine çok rahat ulaşacaklarını söyledi. İstinyePark’ta yıllık işlem hacminin de 1 milyar YTL’yi bulacağını belirten Kurşun, "Devletimize yılda 150 milyon YTL vergi ödenmesi sağlanacaktır" dedi. Kurşun, Türkiye’nin en çok ziyaretçi çeken merkezi olacaklarının altını çizdi.

  ALIŞVERİŞ DEMOKRASİSİ: Gördükleri ilgiyi kazanmak için 4 yıldır proje üzerinde çalıştıklarını belirten Zafer Kurşun "Gece-gündüz çalışarak bu hedeflere ulaşmayı istedik. Sadece lüks kategorideki markalar yok. Orta üstü ve orta altı da var. Her kesimden insanın yer aldığı proje demokratik bir yaşam merkezi oldu. Herkesi kucakladı" diye konuştu. Kurşun, İstinyePark’ın tam bir Türkiye fotoğrafı verdiğini ve bu fotoğraf tuttuğu için başarılı olduklarını vurguladı.

  PATRON-ÇALIŞAN YANYANA: Yurtdışında patronun da çalışanın da iyi bir restoranda karşılaşabildiklerini söyleyen Kurşun, "Bu benim hep imrendiğim bir durumdu. Buna benzer manzaraları İstinyePark’ta görmek beni sevindiriyor. O kadar güzel manzaralar görüyoruz ki..." dedi. İstinyePark’ın açık olduğu yaklaşık bir aylık süre içerisinde, aksaklıkları da tespit ettiklerini, bu süreci bir sınama olarak değerlendirdiklerini anlatan Kurşun, Kasım ayında yol inşaatlarının tamamlanmasıyla ayda 1.5-2 milyon ziyaretçi çekeceklerini, yıllık 20 milyon ziyaretçi hedefini aşacaklarını kaydetti.

  RESTORANLARA ÜÇ KAT İLGİ: İstinyePark’ın ilk açıldığı hafta sonu, günlük ziyaretçi sayısı 85 bini geçti. Restoranlarda kuyruklar oluşurken, yemekler tükendiği için bir çok restoran kapılarını erken kapatmak zorunda kaldı. İstinyePark’ın Genel Müdürü Hakan Kurt, restoranlarda, beklentinin üç kat üzerinde ilgiyle karşılaştıklarını söyledi.

  Hermes açılacak geciken Prada’ya yer yok

  ZAFER Kurşun, İstinyePark’ta sürprizlere devam edeceklerini, yeni markalar getireceklerini belirterek, "Lüks tüketimin önemli ismi Hermes ilk mağazasını Temmuz 2008’de açıyor. Geç kaldığı için İtalyan Prada’ya yer yok" dedi. Otomobil müzesi olarak ayrılan yerini H&M, Temmuz 2008’de ilk mağazasını açarak dolduracak. Kurşun, 3 sürpriz marka daha olacağını söyledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı