Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İstikrarlı bir takımımız var"

Güreş Federasyonu Osman Aşkın Bak, Avrupa ve Dünya Şampiyonası öncesi Grekoromen Güreş Milli Takımı'nın durumunu, yarın başlayacak Dünya Kupası'nda görmek istediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bak, Belarus'un başkenti Minsk'te yarın başlayacak Dünya Kupası öncesi, geçen yıl dünya ikinciliği elde eden Grekoromen Güreş Milli Takımı'nın 2009 yılında dünya şampiyonu olduğunu anımsattı.
Takımın iyi bir çıkış yakaladığını belirten Bak, şöyle konuştu:
“İstikrarlı bir takımımız var. Dünya Kupası'nda da takımın durumunu görmek istiyoruz. Rusya, İran, Azerbaycan, Küba, Ermenistan gibi dünya güreşindeki söz sahibi 10 ülke geliyor. Takımımızın durumunu görmek için Dünya Kupası önemli bir fırsat olacak. Ama esas hedefimiz Almanya'daki Avrupa Şampiyonası ve ardından ev sahipliği yapacağımız Dünya Şampiyonası. Dünya Kupası bu yoldaki ciddi sınavlarımızdan biri olacak. Rakip takımların durumlarını göreceğiz. Biz da eksiklerimizi gidereceğiz. Çekişmeli maçlar olacak. Burada final oynamak istiyoruz. Bunu başarabilecek güçteyiz.”

Milli Takım Teknik Direktörü Salih Bora da kupada iddialı olduklarını vurgulayarak, “Hedeflerimizi İstanbul'daki Dünya Şampiyonası'na göre ayarladık. Selçuk Çebi ve Nazmi Avluca'yı kupa için düşünmedik. Diğer arkadaşlarına yardımcı olacaklar. Kupa, dünyanın en iyi 10 takımının yer aldığı bir müsabaka. Takım takıma maçlar olacak. Kazanmak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler