« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstikrarımın sırrı çalışmak

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Cristian Baroni, Beşiktaş ile yapacakları derbi maçta sonucu ufak detayların belirleyeceğini, rakipleri karşısında en büyük avantajlarının tecrübeli oyunculara sahip olmaları olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Cristian, FB TV'de yaptığı açıklamada, derbi maçta çok dikkatli olmaları gerektiğini vurgulayarak, “Çünkü derbi maçların sonucunu ufak detaylar belirler. Beşiktaş karşısında en büyük avantajımız, tecrübeli oyunculara sahip olmamız. Takım olarak maç gününe kadar sıkı bir şekilde çalışıp, maçta da en üst seviyede konsantrasyonla oynamalıyız. Maçın sonucunu belirleyecek detaylara dikkat etmemiz lazım” dedi.

Steaua Bükreş maçından sonra 15 günlük arayı iyi değerlendirdiklerini belirten Brezilyalı futbolcu, şimdi yeni bir maraton başladığını, bu dönemde de giderdikleri eksiklerle birlikte takım olarak daha iyi bir dönüş yapmayı umut ettiğini kaydetti.

“UZAKTAN ATTIĞIM GOLLERİ ÖZLEDİM”

Cristian Baroni, istikrarlı bir grafik çizmesiyle ilgili olarak “Bunun sırrı çalışmak. Hem bireysel hem de takım olarak kendinizi iyi hazırladığınız sürece istikrarı yakalarsınız” dedi.

“Maçlarda 1 ya da 2 oyuncu ön plana çıkıp yıldız olabilir” diyen Cristian, “Onların ön plana çıkmasında diğer oyuncuların katkısı büyüktür. Bir takımda herkes görevini yapmasa aradan parlayan oyuncular olmaz. Bu yüzden hem takım arkadaşlarıma sonuna kadar yardımcı olup, hem de kendi oyunumu oynamaya gayret ediyorum. Antrenmanlarda da düzgün bir şekilde çalışıyorum. Arkadaşlarımla uyum içerisindeyiz. Eğer ben iyi bir performans sergiliyorsam bu hem kendi çalışmam hem de takımın çalışmasının ürünüdür” şeklinde konuştu.

Uzaktan attığı gollerin özlemini çektiğini anlatan Brezilyalı futbolcu, “Takım içerisinde bazı taşlar daha iyi yerine oturduğu zaman, maçlarda da istediğim performansı yakaladığım zaman ben de daha fazla uzaktan şut şansı bulacağım ve toplara daha güvenli bir şekilde vuracağım. Şutu çektikten sonra ağların havalanmasını görmek büyük bir haz. Uzaktan attığım golleri özledim tabii, ama önce ben kendi görevimi yapmalıyım ve defansın sağlamlığını kurmaya yardımcı olmalıyım” dedi.

Cristian, takımda sevgi ortamı hakim olduğunu, herkesin birbirine iyi davranıp, yardımcı olmaya çalıştığını sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz