Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstiklal'de çöl sıcağı manzarası... Bir taraf boş kaldı

  İHA
  30.06.2017 - 15:38 | Son Güncelleme:

  İstanbul’da termometreler 40 dereceyi gösterirken Taksim İstiklal Caddesi’nde vatandaşlar gölgeden yürümeyi tercih edince, caddenin bir tarafı boş kaldı. Vatandaşların gölgeyi tercih etmesi nedeniyle ilginç bir görüntü oluşurken, havanın bunaltıcı sıcak olduğunu ifade eden vatandaşlar, gölge olması nedeniyle caddenin sol tarafını tercih ettiklerini ifade etti.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarlarının ardından İstanbul’da termometreler bugün 40 dereceyi gösterdi. Kavurucu sıcaklardan bunalan vatandaşlar çareyi gölgeliklerde serinlemekte buldu. Beyoğlu Taksim İstiklal Caddesi’nde ise sıcak nedeniyle vatandaşların gölgede yürümesi ilginç bir görüntü oluşturdu. Öğle saatlerinde güneşin en tepeye çıkmasıyla birlikte caddenin bir tarafında güneş, diğer tarafında ise gölge oluştu. Caddede yürüyen vatandaşlar da bir tarafı tercih edince, caddenin öteki tarafı boşaldı.

  Gölge olması sebebiyle Ahmet Çalışkan, “Caddenin sol tarafı gölge olduğu için buradan yürüyorum. Çünkü diğer taraf güneş ve sıcak. Herkes bu şekilde yapıyor” dedi. İbrahim Köksel ise, “Sıcaklık çok yüksek, yürürken mümkünse gölgeyi tercih ediyorum. Çünkü caddenin diğer tarafı çok sıcak, sürekli bu şekilde yapıyorum” ifadelerini kullandı.

  Uzmanlar uyardı... En fazla sıcaklık Türkiyede olacakUzmanlar uyardı... En fazla sıcaklık Türkiye'de olacak

  Klimasız serinleme yöntemleriKlimasız serinleme yöntemleri

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı