« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstiklal Yolu ve Zafer Yarışı başladı

Spor Genel Müdürlüğü ile Kastamonu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce düzenlenen “7. İstiklal ve Zafer Yolu Bisiklet Yarışı” İnebolu ilçesinden başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Kastamonu'ya gelişi, Şapka ve Kıyafet İnkılabı'nın 87. yıldönümü etkinlikleri kapsamında İnebolu Türk Ocağı binası önünde düzenlenen törene Doğanyurt Kaymakamı ve İnebolu Kaymakam Vekili Ejder Demir, Garnizon Komutanı Üsteğmen Halil Aydemir, Belediye Başkanı Engin Uzuner ve İlçe Emniyet Müdürü Oktay Topal ve vatandaşlar katıldı.

İnebolu-Kastamonu arasındaki 95 kilometrelik ilk etabın startını Kaymakam Demir verdi. Bugün başlayan yarışın ilk etabına genç erkekler kategorisinde Konya Torkuspor'dan 6, Karaman Belediyespor'dan 3, Kocaeli Brisaspor'dan 3 olmak üzere 12 sporcu katıldı.

Zafer Yolu yarışlarının ikinci gününde büyük ve genç bayanlar kategorilerinde yarışmacılar 45 kilometrelik Kastamonu-Taşköprü arasındaki etabı geçecek.

Ayrıca yarın gerçekleştirilecek yıldız bayanlar yarışında mücadele edecek 13 sporcu, 25 kilometrelik Şeker Fabrikası-Taşköprü etabını tamamlayacak.

Yarışmalar yarın düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek.

Bisikletçilere Türk Bayrağı, temsili cephane ve İnebolu toprağı teslim edildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz