Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstiklal Savaşı gazisi Yakup Satar taburcu oldu

  Eyüp KELEBEK- Saadet KEFAL/ESKİŞEHİR, (DHA)
  06 Temmuz 2007 - 17:23Son Güncelleme : 06 Temmuz 2007 - 17:23

  İSTİKLAL Savaşı'nın son gazisi 110 yaşındaki Yakup Satar, rahatsızlığı nedeniyle 15 gündür tedavi gördüğü Eskişehir Osmangazi Üniveritesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden taburcu oldu.

  Eskişehir Hacı Seyit Mahallesi'nde oturan 6 çocuk, 48 torun sahibi Yakup Satar, 15 gün önce kalp atış hızının düşük olması nedeniyle Eskişehir Asker Hastanesi'ne kaldırılmış, buradan Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevkedilmişti. Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Koroner Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi gören Yakup Satar'a, kalp atış hızının düşük olması nedeniyle, geçici kalp pili takılmıştı.

  Yakup Satar'a taktıkları geçici kalp pilini 4 gün önce çıkardıklarını, kalıcı pil takılmasına gerek duymadıklarını belirten Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Necmi Ata, “Gazi dedemizin sağlığı yaşına göre çok iyi. Gerekli tedavisini yaptık ve taburcu ederek evine gönderdik” dedi.

  Bugün öğleden sonra Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden taburcu edilen Satar, Eskişehir Asker Hastanesi'ne ait askeri ambulansla Hacı Seyit Mahallesi'ndeki evine getirildi.

  Odasındaki yatağına yatırılan Yakup Satar, kendisine “Evine hoş geldin” diyen kızları Zekiye Tali ve Meliha Işıkata ile torunu Nuran Ünver'e gülerek “Siz de hoş geldiniz” dedi.

  TABURCU OLACAĞINI ÖĞRENİNCE MARŞ SÖYLEDİ

  Babasıyla birlikte oturan 75 yaşındaki Zekiye Tali, doktorların babasına getirdikleri ziyaretçi yasağının evde de süreceğini belirterek, “Bir süre ziyaretleri kabul etmeyeceğiz. Babam rahatsızlanınca bizi korkutmuştu. Şuan sağlığı çok iyi. Taburcu olacağını öğrenince hastenede şarkılar ve marşlar söylemeye başladı. Evine geldiği için o da biz de çok mutluyuz” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı