ANKARA HABERLERİ

İstikbâl ihalelerde

Hürriyet Haber
29.03.2017 - 16:39Son Güncelleme :

Atatürk’ün “İstikbâl göklerdedir” anlayışıyla kurduğu Türk Hava Kurumu, borç batağından kurtulabilmek için taşınmazlarını satmaya başladı. Son bir buçuk yılda 44 çeşit taşınmazı satılığa çıkartan kurum, Nisan ayı için de yeni ihaleler açtı.

Hürriyet Haber

Yolsuzluk yaptığı ve rüşvet aldığı iddialarıyla tutuklanan daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Osman Yıldırım’ın ardından 2014 yılının Aralık ayında genel kurulla başkan seçilen Vacit Öktem, 800 milyon liralık borçla karşı karşıya kaldı.

TAŞINMAZ SATIŞI BAŞLADI

Sekiz aylık sürecin ardından Öktem’in istifa etmesiyle 2015 yılı Kasım ayındaki genel kurulla Türk Hava Kurumu’nun yeni başkanı Kürşat Atılgan oldu. Personel maaşlarını da ödeyemeyen kurumun borçları giderek artınca Atılgan yönetimi taşınmaz satışlarına başladı.

NİSAN’DA YENİ İHALELER

2015 Kasım’dan bu yılın Mart ayı başına kadar, yönetim kurulu toplantılarında alınan kararlarla içinde işhanları, bürolar, daireler ve tarlalar olan 44 çeşit taşınmaz satışa çıkarıldı. Mart ayında Ankara'da 3 taşınmazı satılığa çıkartan Türk Hava Kurumu, Nisan ayı içerisinde de 12 adet taşınmazı satmayı planlıyor.

ESKİ BAŞKAN ÖKTEM: BAŞKA ÇARE KALMAMIŞTIR

Osman Yıldırım’dan sonra yaklaşık sekiz ay görev yapan ve istifa eden eski başkan Vacit Öktem, satışlarla ilgil şu değerlendirmeyi yaptı: “Satış en son düşünülmeli ancak yeni yönetimin başka çaresinin kalmadığına inanıyorum. Göreve geldiğimde 826 milyon TL civarında bir borçla karşılaştım. Kredilerin büyük bölümü de döviz üzerinden alınmıştı. Bu borçların ödenmesi kolay değil.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden İstikbâl ihalelerde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 16 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İstikbâl ihalelerde haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı