GeriFutbol İstifadan döndü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  59
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstifadan döndü

İstifadan döndü
refid:7647596 ilişkili resim dosyası

Tarihi yenilgi sonrası teknik heyet ve futbolculara hitap eden başkan, "Bu tabloyu hazmedemiyorum. İstifa etmeyi düşünüyorum" dedi. Teknik patron, "Bizi bırakma başkanım. Elimdeki kadroya kefilim. Bu lekeyi temizleyeceğiz" diyerek güvence verdi.

LIVERPOOL önünde alınan 8-0’lık tarihi yenilgi Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören’i istifanın eşiğinden döndürdü. Üzüntüsünden göz yaşlarını tutamayan Demirören, teknik direktör Ertuğrul Sağlam ve futbolculara yönelik yaptığı konuşmada, "Beşiktaş’ın başarısı için tüm imkanlarımızı seferber ettik ama böyle bir tabloyu hazmedemiyorum. İstifa etmeyi düşünüyorum" diyerek ayrılık sinyali verdi. Başkanın şok sözleri karşısında bir süre sessiz kalan Sağlam, "Benim istifam hazır, bizi bırakma başkanım. Bu lekeyi temizleyeceğiz" diyerek başkanı ikna etti ve Yıldırım Demirören de kararından geri döndü.

Maç bize zehir oldu

Üzüntüden kahrolan Yıldırım Demirören, yönetici arkadaşları Kenan Öner, Ertunç Soğancıoğlu, Sinan Engin, Numan Ceyhan, Halim Aydın, Hakan Aksoy ve Mario Berk’in hazır bulunduğu bir ortamda Ertuğrul Sağlam ile futbolcuları karşısına aldı. Ve başladı içini dökmeye... "Liverpool karşısında yenilebiliriz ama böylesine kara bir skorla değil. Yürekten oynayarak savaşarak futbol sergilememiz gerekirdi. Eşim Revna ve oğlum Erdoğan ile mutlu bir şekilde izlediğimiz karşılaşma bize zehir oldu.

Bugüne kadar takımı çalıştıran tüm teknik adamların bir dediklerini iki etmedik. İstediği tüm oyuncuları aldık. Ama sonuç olarak hüsran yaşadık. Böylesi bir tabloyu hazmedemiyorum. İstifa etmeyi düşünüyorum. Çünkü milyonlarca Beşiktaş kongre üyesi ve taraftarlarının sorumluluğunu taşıyorum. Çok üzgünüm. Fena yara aldım."

A takımla çıkacak

Teknik patron ise başkanın duygusal sözlerine bir süre sessiz kaldı ve başladı konuşmaya... "Elimdeki kadroya kefilim. İstemediğim oyuncu olsaydı sezon başında gönderilmesini isterdim. Bu kadro ile ligde büyük başarı yakaladık. Liverpool önünde benim de inanamadığım skorla mağlup olduk. İngiltere’deki faciayı unutturmak için elimizden geleni yapacağız. Bizi bırakma başkanım. Beşiktaş’a yaptığımız çalışmaları ve hizmetleri görüyoruz. Çabalarınızı karşılıksız bırakmayacağız. Takım olarak istifa düşüncenizden vazgeçmenizi istiyoruz. Sizlerin üzüntüsünden daha çok üzülüyoruz. Bu lekeyi biz temizleyeceğiz."

Sağlam’ın sözleri sonrası göz yaşlarını silen ve istifa kararından vazgeçtiğini belirten Yıldırım Demirören, "Bu rezaleti temizlemek sizin göreviniz. Böylesine takımına inanan ve Beşiktaş’ı zafere götürecek özelliklere sahip sizlerin duruşu beni umutlandırdı" diyerek olaya nokta koydu. Bu arada Beşiktaş’ın, yönetimin daha önce dile getirdiği ve "Sivasspor maçına PAF takımıyla çıkacağız" açıklamasının aksine A takımla karşılaşmaya çıkacağı ileri sürüldü.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle