« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstifa krizi

G.Saray’da kongre sonrası yaşanan büyük sıkıntıyı Ünal Aysal giderdi.Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, “Disiplin Kurulu’ndan istifa eden Celal Açar ve Uğurman Yelkencioğlu’nun yerine yedek üyeler görev yapacak” dedi. İki üye itiraz yolunu seçti. Devreye başkan girdi olay tatlıya bağlandı.

Ali Naci Küçük
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY’da önceki gün yapılan Genel Kurul sonrası Divan Başkanı İrfan Aktar’ın açıklamasıyla ortaya çıkan krizi, Başkan Ünal Aysal bitirdi...
1404 oy ile Aysal’ın tekrar başkanlık koltuğuna oturmasının ardından, Aktar’ın “Disiplin Kurulu’nda iki istifa var. Celal Açar ve Uğurman Yelkencioğlu. Onların yerine yedek üyeler bu dönemde görev yapacak” demesi ve bu sözlerin resmi zapta geçmesi büyük sıkıntıya yol açtı.
Bu gelişmenin ardından iki üye gerekli itirazları hukuksal yönden yapma kararı aldı. Ancak, Aysal devreye girip problemi çözdü.
Çünkü, Disiplin Kurulu’nun eski başkanı Celal Açar ile Uğurman Yelkencioğlu mazbatalarını alıp, göreve başlamadıkları için tüzüğe göre istifa etmemişti.

BAŞKANA AF MEKTUBU GÖNDERDİLER

Açar’dan kongre öncesi yönetici Sedat Doğan yeni Disiplin Kurulu listesini hazırlamasını istedi. Ancak, Açar’ın hazırladığı listede yer alan Kemal Erimtan’ın Disiplin Kurulu’ndan, Denetleme Kurulu’na kaydırılıp, Semih Haznedaroğlu’nun Disiplin Kurulu Başkanı olarak son dakikada değiştirilmesi işleri değiştirdi. Açar bu duruma bozuldu ve Yelkencioğlu ile birlikte Aysal’a, “Disiplin kurulu listesinden affımızı istiyoruz” diye mektup yazdığı ortaya çıktı. Fakat, açıklanan listelerde Açar’ın ismi yer aldı. Yönetim iddiasına göre ise mektup Divan Kurulu’na kesin listeler açıklandıktan sonra gönderildi.

MAZBATALARINI YARIN ALACAKLAR

İki üye Aktar’ın çıkışına kızarken, haklarını arama kararı aldı. Aysal’ın devreye girmesiyle olay tatlıya bağlandı. Yarın yapılacak mazbata töreninde Açar ve Yelkencioğlu göreve resmen başlayacak.  Kulüp tüzüğünün 61. maddesinin 2. bendine göre de kesin listeler açıklandıktan sonra görev yapacak olan üyelerin isimleri mazbatalarını almadan ancak ölüm halinde listeden çıkarılabiliyor.

İki üye görev yapacak

İRFAN Aktar dün sabah Hürriyet’e,  “İnceleme safhasındayız. Konuyla ilgili başkanlık divanı karar verecek” derken, akşam saatlerinde Aysal’ın araya girmesiyle kriz çözüldü. İki ismin görev yapması kararı çıktı.

Tatile gitmişlerdir!

G.SARAY kongresine eski yönetimden 6 kişinin katılmaması dikkat çekmişti. Ali Dürüst, Adnan Öztürk, Refik Arkan, Abdurrahim Albayrak, Mete Başol ve Celal Gürcan oy kullanmaya gelmedi. Bununla ilgili de Başkan Ünal Aysal, “Tatile gitmiş olabilirler. Ben de tatile çıkabilmek için can atıyorum” dedi.

KONGRE GÜNÜ KİM NEREDEYDİ?

- Ali Dürüst: Göcek
- Abdurrahim Albayrak: ABD
- Celal Gürcan: Paris
- Refik Arkan: Rusya


Bunları da Beğenebilirsiniz