« Hürriyet.com.tr
MENÜ

‘İstifa etmiyorum’

Ersun Yanal, ‘Gürcistan karşısında istediğimizi aldık. İstifa etmem söz konusu değil. Böyle bir şey yok. Yolumuza devam ediyoruz’ dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Eşi telefonla aradı Milli Takım, Gürcistan karşısında istediği sonucu elde ederken, teknik direktör Ersun Yanal da üzerindeki baskıdan kurtuldu. ‘Görevinden ayrılacak’ söylentileriyle bir hayli sıkıntılı günler geçiren Yanal, 90 dakika sonunda galibiyetin sevincini yaşarken, eşinin tebrik telefonuyla da daha da mutlu oldu. Teknik patron, maç öncesi de oyuncularıyla yaptığı birebir konuşmanın faydasını gördü, karşılaşmayla ilgili olarak şunları söyledi:

Disiplinden kopmadık ‘Rakibimiz çok sert oynadı. Yediğimiz ilk golden sonra oyun kontrolünü kaybettik. Ama ondan sonra oyun tamemen bizim istediğimiz şekile döndü. Oynamak istediğimiz futbolu rakibe kabul ettirdik. Bütün çocukları tebrik ediyorum. Oyun disiplinine sahip kalıp, mücadele ettikleri için. Çok iyi mücadele ettiler. Ukrayna’nın kazanması onlar için çok büyük avantaj oldu. İstifa etmem söz konusu değil. Böyle bir şey yok. Yolumuza devam ediyoruz.’

Fatih Tekke 5’i buldu

TRABZONSPOR ve Milli Takım’ın golcüsü Fatih Tekke, Gürcistan filelerini iki kez havalandırırken, attığı 2 golle ay yıldızlı forma altında gol sayısını 5’e yükseltti. Yıldız futbolcu bu gollerin üçünü Gürcüler’e atarken, diğer ikisini Kazakistan’a kaydetti.

Yıldıray hastanelik

İLK
yarıda ikinci gol öncesi kaleciyle girdiği pozisyon sonrası sakatlanan ancak maça devam eden Yıldıray Baştürk, 90 dakika sonunda kendisini iyi hissetmedi. Kontrol altına alınan milli oyuncu bugün Memorial Hastanesi’ne götürülecek ve ikinci kez kontrolden geçecek.

Sezer 5-2’yi kutladı

CUMHURBAŞKANI Ahmet Necdet Sezer,
Milli Takımın galibiyeti nedeniyle Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakçı’ya bir kutlama telgrafı gönderdi. Sezer’in telgrafında ‘Grubunda önemli bir karşılaşmayı daha kazanan milli takımımızın bundan sonra yapacağı maçlarda başarılı çizgisini sürdüreceğine inanıyor, sizi ve tüm teknik kadro ile futbolcularımızı yürekten kutluyorum’ ifadesi yer aldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Levent Bıçakcı’yı telefonla arayarak kutladı.

Koray hem sevindi hem de üzüldü

MİLLİ Takım forması altında ilk golünü dün gece atan Koray maçtan sonra hem sevinçli, hem de üzgündü. Genç futbolcu, kendisini telefonla tebrik eden Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’a sağ ayak bileğinden sakatlandığını ve Diyarbakırspor maçında oynayamayacağını söyledi. Bu arada kulüp başkanı Yıldırım Demirören, ay yıldızlı takımda görev alan oyuncularına 10’ar milyar lira prim vereceğini açıkladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz