« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İstifa etmeyi düşündüm"

Ferrari'nin takım patronu Stefano Domenicali, Fernando Alonso'nun şampiyonluğu kaybettiği yarış sonrasında istifa etmeyi düşündüğünü söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Formula 1'de İtalyan takımı Ferrari'nin patronu Stefano Domenicali, Abu Dabi'de kaybettikleri şampiyonluk sonrası birkaç gün uyuyamadığını ve ciddi şekilde takımdan ayrılmayı düşündüğünü söyledi.

İstifa kararını günlerce düşündüğünü ve devam etmenin en doğru karar olduğuna karar veren Domenicali, "Abu Dabi’deki final yarışından sonraki ilk birkaç gün hiç uyuyamadım. Bırakmak ya da devam etmek konusunda gidip geliyordum. En doğru kararı arıyordum. Sonuçta takım patronu koltuğuna yapışık değilim. Ancak istifa etmenin yanlış olacağı sonucuna vardım. Herhangi bir yarış olsaydı, hatamız da normal olacaktı. Ancak içinde bulunduğumuz durum ve sonuç hatanın olduğundan daha büyük bir hale gelmesine neden oldu. Başarılarımız son yarıştaki hatanın altında ezildi" dedi.

Maranello’daki Ferrari fabrikasında pek çok değişikliğe gittiklerini de kaydeden Domenicalli, "Pek çok değişiklik yaptık, yakında bunlarla ilgili bir duyuru yapacağız. Benzer ya da değil, hatalı kararların alınmasını önleyecek her türlü önlemi alacağız” İtalyan patron takım çalışanlarının psikolojik olarak desteklenmesi konusunda da bizzat hareket edeceğini söyledi ve ekledi: “Çünkü bir penaltı kaçırdıysanız, ikincisini atmak size dünyanın en zor şeyi gibi gelecektir" ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz