« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İstifa etmemeliydi"

Galatasaray Kulübü, basketbolda yaşanan Cemal Nalga skandalından sonra bugün yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirdi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Toplantı sonrasında Galatasaray Kulübü Yönetim kurulu Üyesi Mehmet Helvacı şunları söyledi:" Bu toplantı Yiğit Şardan’ın istifası karşısında yönetim kurulumuzun birbirleri ile dertleşme ve görüş aktarma toplantısıdır. İstifasının tek sebebi şube sorumlusu olmasıdır. Ben bu davranışı gerek görmüyordum ama o farklı bir yöntem seçti. Tek çaremiz bundan sonrasına bakmak. Ne gerekiyor ise onu yapacağız.

 

Olayların nasıl gelişeceği dün belli oldu. Ancak divan kurlunun toplanması daha önceden belirlenmişti. Kurulumuz tamamen Galatasaray için çalışan insanlardan oluşuyor. Divanın asıl vazifesi başkana yönetim kuruluna yol göstermek ve akıllarından geçenleri beyan etmektir.

 

Şardan'ın yerine gelecek isimleri başkanımız belirleyecek. Bu karar salı günü verilecektir. Kulüpte bundan başka herhangi bir istifa olmayacak. "

 

SPOR HAYATLARININ DEVAM ETMESİNE GEREK YOK

 

Futbolda yaşanan manüpile olayları hakkında Mehmet Helvacı şunları söyledi: "Manüpile tartışmaları nereye kadar uzayacaksa uzatılmalıdır. Maç olacaksa fair play çerçevesinde olsun.

 

Türkiye'de ismi şike olaylarına karışan futbolcular ömür boyu hak mahrumiyeti cezası alabilirler. Bu olayları yapanlar sporcu değildir. O nedenle spor hayatlarının devam etmesine gerek yok".


Bunları da Beğenebilirsiniz