Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İstifa etmem

  Elif DEMİRCİ / DHA
  11 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 11 Şubat 2011 - 01:15

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, İzmir’de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Batum, orduya yönelik “Kağıttan kaplan” sözü nedeniyle CHP’den istifa edip etmeyeceği yönündeki soruya, “Böyle bir şey yok. Biz bir mücadelenin içindeyiz. Türkiye’de gerçek demokrasiyi CHP olarak gerçekleştireceğiz” yanıtını verdi.

  Batum, “Bu sözleri keşke söylemeseydim’ dediniz mi? Yastığa başınızı rahat koyuyor musunuz?” sorusu üzerine de şöyle dedi: “Türkiye’de güvendiğim, inandığım saygı duyduğum gazeteciler, aydınlar, sokaktaki insanlar var. Onların söylediklerine baktığımda, söylediğimin bu şekilde yorumlanmak istendiğine onlar da inandığı için o kadar rahat yattım ki yatağa, hiçbir sıkıntım yok. Haklı olduğum konuda geri adım atmam da sözkonusu değil. ”

  Ergin: Dosya gelince inceleyeceğiz

  Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Batum’un “Ordu kağıttan kaplanmış” değerlendirmesi hakkında TCK’nin 301’inci maddesi çerçevesinde soruşturma açmak için izin istediği dosya, Adalet Bakanlığı’na ulaşmadı. Adalet Bakanı Sadullah Ergin, gazetecilerin soruları üzerine şöyle konuştu: “Dosya bakanlığa ulaşsın, prosedür sağlam işlemiş mi, eksik evrak var mı diye bir bakalım. Daha sonra bahsettiğimiz kriterlere, AİHS ve AİHM içtihatlarına göre karar verilecek. ”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı