« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstifa et oğlum

Trabzon'da tribünleri yatıştırmaya çalışan bordo mavili kulübün 2. Başkanı Ahmet Ağaoğlu'na olay anı telefon eden 80 yaşındaki annesi ‘‘Annen olarak senden rica ediyorum, derhal o işi bırak’’ dedi.

İlyas NAMOĞLU
SON GÜNCELLEME
YATIŞTIRMAYA ÇALIŞTI

Olaylar nedeniyle hakem Serdar Tatlı tarafından tatil edilen Trabzon-Beşiktaş maçı bordo mavili camiada şok etkisi yaratırken yöneticileri de zor durumda bıraktı. Olayları yatıştırmak için sahaya inen Trabzonspor 2. Başkanı Ahmet Ağaoğlu, ilk kıvılcımın çıktığı yer olan kapalı tribüne yöneldi ve taraftarlarından sakin olmalarını istedi.

DURUMUNU BEĞENMEDİM

Yanına gelen futbol şube sorumlusu Serdar Bali, telefonu Ağaoğlu'na uzattı ve ‘‘Annen arıyor’’ dedi. Ağaoğlu, 80 yaşındaki annesine, ‘‘Merhaba anne’’ dedi ve şu karşılığı aldı: ‘‘Ahmet oğlum, hemen istifa et. Seni televizyonda gördüm. Stattaki durumu beğenmedim. Annen olarak senden rica ediyorum, derhal o işi bırak.’’

SONRA KONUŞURUZ

Ağaoğlu yaşlı annesine esprili bir şekilde, ‘‘Anne, tribünler senin halini, hatırını soruyorlar. Onları yatıştırmaya çalışıyorum. Bir şeyim yok. Şu aşamada istifa etmem mümkün değil. Daha sonra konuşuruz anne’’ diyerek telefonu kapattı. Ağaoğlu daha sonra şunları söyledi: ‘‘Olayı başlatanları tanıyorum ama isimlerini bilmiyorum.

BEDELİNİ ÖDEYECEKLER

Onları tanıyanlar var. Ogün'ü de tartaklayanın bu kişiler olduklarını söylediler. Takımlarını provoke ediyorlar, farkında değiller. Bir futbol maçında tribünü arenaya çevirmek Trabzon seyircisine yakışmaz. Tribünlerde hasar büyük. Bedelini kendileri ödeyecek. Hasarı karşılamak için biletlere zam yapmaktan başka çaremiz yok.’’

Bunları da Beğenebilirsiniz