Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstifa eden Tolunay Kafkas'tan flaş karar

Kardemir Karabükspor Başkanı Mustafa Yolbulan, geçtiğimiz pazar günü istifa ettiğini açıklayan teknik direktör Tolunay Kafkas'ı, göreve dönmeye ikna etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Başkan Mustafa Yolbulan, pazar günü Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor'a sahalarında 2-1 mağlup olmalarının ardından istifa ettiğini söyleyen Tolunay Kafkas konusunda açıklama yaptı. Açıklama, şöyle:

"Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı olarak, kendisi ile ve yönetim kurulumuzla yaptığım görüşmeler sonucunda, takımımızın ileride karşılaşacağı sportif sonuçlar ne olursa olsun, gelecek sezonlarda da uzun süre Tolunay Kafkas yönetiminde yolumuza devam edeceğimizi, tüm taraftarımıza ve spor kamuoyuna iletmek istiyorum. Bu beyanım, Kardemir Karabükspor Kulübü Yönetim Kurulu'nun ve teknik direktörümüz Tolunay Kafkas'ın ortak kararıdır."

KAFKAS BUGÜNKÜ ANTRENMANA ÇIKTI

Tolunay Kafkas ise bugünkü antrenmandan önce yaptığı açıklamada, kulübün önünü açmak için istifa kararı aldığını, ancak başkan ve yönetim kurulunun çok ısrar etmesi, kulüp için duygularının yoğun olması nedeniyle görevinin başında kaldığını söyledi. Bundan sonra tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu belirten Tolunay Kafkas, şöyle konuştu:

"CANIM ACIDI"
"Sanki bir işi yarı yolda bırakıyormuş gibi olmak canımı acıttı. Hayatımda bana kötülük yapan olsa bile hiç kimseyi yarı yolda bırakmadım. Bir hava değişikliği, profesyonel hayatın içerisinde oluyor. Daha iyi oluyor ve bir değişiklik getirebiliyor. Bu amaçla yaptığımız bir işti. Fakat bu kabul edilmedi, şehir de sahip çıktı. Özellikle 10 yaşındaki Yağız Malkoç'tan aldığım mektup beni çok etkiledi. Bu sevgiye layık olmaya çalışacağım. Bu da insanın üzerine bir yük bindiriyor, ağırlık getiriyor. Allah bu yükü bize kaldırmayı nasip eder. Bugüne kadar bu yükü hep kaldırdık inşallah bundan sonra da kaldırırız, altında kalmayız."

"OLAĞANÜSTÜ DURUMLAR YAŞIYORUZ"
Bu sene olağanüstü durumlarla karşılaştıklarını, talihsiz bir dönem yaşadıklarını vurgulayan Tolunay Kafkas, Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor maçında kırmızı kart gören Samba Sow ve Viola'nın maçı kazanma hırsıyla hata yaptıklarını, ancak yine de ceza verileceğini açıkladı. Bundan sonra zor bir sürecin kendilerini beklediğini ifade eden Tolunay Kafkas, "Alttaki 3 takım küme düşecek. İnşallah biz olmayız" dedi.

"UZUN SÜRE KALMA İSTİYORUM"
Tolunay Kafkas, Kulüp Başkanı Mustafa Yolbulan'ın, "Sportif sonuçlar ne olursa olsun hocamızla uzun süre yolumuza devam etmek istiyoruz" açıklaması hatırlatılması üzerine de, "Bunun vebalini almak kolay değil. Özellikle benim gibi adamlar için. Başkalarının çok umursadığını sanmıyorum. Ama ben de uzun süre kalmak istiyorum. Bunu defalarca söyledim" dedi.
Kupa maçından sonra ligde hafta sonu Fenerbahçe ile sahasında zorlu bir maç oynayacaklarını hatırlatan Tolunay Kafkas, son olarak şöyle dedi:
"Bundan sonra bizim için Fenerbahçe ismi, içerisi, dışarısı hiç bir şey kalmadı. Belli bir puanı almamız lazım. Bu puanı bulabilmek için, Fenerbahçe'yi yenmek için her şeyi yapacağız. 2-3 maç kazanırsak rahat ederiz. Umarım bu kısa sürede olur. Ama sezon sonuna kadar zorlu bir periyot bizi bekliyor."


Bunları da Beğenebilirsiniz