Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

İsteyen kazandı

KALİTE yok. Heyecan çok. Dün gece seyrettiğimiz maçın özeti...

İki kalecinin de birinci yedikleri goller, birbirinin kopyası... Kalecinin öncelikli vazifesi ayakta durmak... Topa vurulduğu zaman kıç üstü oturmak değil... Çünkü vücut metrekaresi o açılardan topun kaleye girmesini engeller.
Manisaspor, sezon başında inanılmaz baskı yapıp, çabuk oynayan bir takımdı. Şimdi yerinde yeller esiyor. Fenerbahçe maç boyunca özellikle ilk 70 dakika baskıyı iyi yaptı. Manisa hücumlarını başlamadan bitirdi. Kendi hücum etti. Yani rakibe göre sahada daha diri kaldı. Çok da pozisyon yakaladı, kaçırdı. Manisa pozisyon yakalamadı mı? Yakaladı ama Fener  kadar değil.

Emre, Alex değil

Fenerbahçe takımı iyi mücadele etti ama Alex olmayınca takım bir yerde kilitleniyor. Emre, hiçbir zaman bir Alex değil. Çünkü Alex, hem sahanın içinde ahengi sağlıyor hem de takımın sahadaki teknik direktörü... Fenerbahçe kazandı. Kazanmayı hak etti mi? Evet. Kuddusi Müftüoğlu’nun bu konuda payı var mı? Ona da evet. Kuddusi Müftüoğlu, Manisa’daki maçlarda Fenerbahçe’ye uğurlu (!) geliyor. Uzatmalarda oynattığı dakikaların  süresi tartışılır. En son verdiği faul tartışılır. Ama F.Bahçe’nin attığı gol tartışılmaz.

Nereye kadar

Fenerbahçe, dün gece kazanmayı Manisaspor’dan daha fazla istedi, gayret etti ve kazandı. Şu anda Türkiye’nin genelinde kar ve tipi varken, böyle bir zeminde futbol oynamak iki takım için de şans... Ama maalesef, heyecanı yüksek olan bu maçta ve güzel zeminde, kalite dersen ve kalite ararsan cevap kötü... İte kaka futbolu götürmeye gayret ediyoruz. Bakalım nereye kadar...

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI