Dünya Haberleri

  İsteseymiş kaçabilirmiş

  Hürriyet Haber
  30.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD’de 18 yıl önce 11 yaşındayken Phillip Garrido tarafından kaçırıldıktan sonra yıllarca tecavüze uğrayan Jaycee Lee Dugard’ın sapığa duygusal olarak bağlandığı, alıkonulduğu evin arka bahçesindeki çadır her zaman kilitli olmadığı halde kaçmadığı ortaya çıktı.

  ABD SAPIK TECAVÜZCÜYÜ KONUŞUYOR 

  CALIFORNIA Eyaleti’nde eşiyle birlikte 18 yıl önce 11 yaşındaki Jaycee Lee Dugard’ı kaçırıp yıllarca tecavüz ederek ondan 2 çocuk sahibi olan Phillip Garrido hakkında korkunç detaylar çıkıyor. Tüm dünya basını Jaycee’nin hikayesine odaklanırken Garrido kendisine yöneltilen 28 suçu reddetti. Yakalanmasının ardından cezaevinden yerel bir televizyona konuşan Garrido kaçırma olayını “iğrenç” olarak nitelendirdi. Garrido,  “Son yıllarda çok değiştim. Her gün onunla ve çocuklarla uyurdum. Sonunda tüm olanların kalpleri ısıtan bir hikaye olduğunu siz de anlayacaksınız” dedi.

  Sicili kabarık tecavüzcü

  1977’de yine tecavüz suçundan 50 yıl hapis cezası alan ancak serbest bırakılan Garrido’nun sapık olduğu, tecavüz kurbanına fantezilerini uyguladığı ortaya çıktı. 11 yaşındayken kaçırılan Jaycee ise 18 yıl boyunca her zaman kilit altında tutulmamış. Ses geçirmez bir çadırda kalan kız fırsatı olmasına rağmen kaçmamış. Yıllar içinde adamla “bağ kurduğu” için pişman olan genç kızın, rehinelerin kendilerini rehin alanlara bağlanmalarını ifade eden “Stockholm Sendromu”na yakalanmış olabileceği söyleniyor. Avusturya’da Natascha Kampusch kendisini sekiz yıl alıkoyan Wolfgang Priklopil’nin ölümüne büyük üzüntü duymuştu.

  Garrido’nun evinin olduğu bölgenin emniyet müdürü, 2006’da fahişe cinayetleriyle ilgili ipucu bulmaya çalışırken tecavüzcünün evine girdiklerini ancak geniş bir soruşturma yapmadıklarını açıklayarak halktan özür diledi. Eğer polisler bahçeyi de araştırsalardı, genç kız seks kölesi olarak tutulduğu bu bahçeden üç yıl önce kurtulacaktı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı