« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstersen UEFA'ya git

Yöneticilerden Tamer Kıran ile pazarlık yapan Portekizli futbolcu beklenen fedakarlığa yanaşmadı. Sadece 3 milyon Euro’ya kadar inince görüşmeden sonuç çıkmadı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

QUARESMA ile Beşiktaş arasındaki bağlar henüz kopmadı. Ama biz en sonda söyleyeceklerimizi en başta yazalım:
- Q7 ile siyah beyazlılar en geç gelecek hafta yollarını ayıracaklar. Bu notu düştükten sonra gelin dünkü pazarlıkta neler yaşandı onlara bir göz atalım.
Fikret Orman, Quaresma ile aynı masaya oturmadı. Daha da ilginci yöneticilerine şu talimatı verdi:
- 2 milyon 500 bin Euro’dan daha fazla ödeme yapamayız. (Q7 yıllık 3 milyon 750 bin Euro alıyor)
- Para konusunda anlaşsak bile oynama garantisi veremeyiz. Ona hoca karar verir.

‘Q7 Beşiktaş’ın başına inmiş bir bela’

BU iki prensiple oturdu masaya Beşiktaş.  Ama daha toplantı başlamadan toplantıdan bir sonuç çıkmayacağını bir Beşiktaşlı yönetici Hürriyet’e şöyle açıklıyordu:
- Hani bir insana, “Allah belanı versin” dersiniz ya.. İşte Quaresma yukarıdan Beşiktaş’ın başına inmiş bir bela. Kurtulamıyoruz.
Şimdi gelelim toplantıya. Ricardo Quaresma dün saat 11.07’de menajeri Ahmet Bulut ile kulüp binasına geldi ve Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran ile pazarlık masasına oturdu. Kıran, Başkan Fikret Orman ve teknik direktör Samet Aybaba’nın düşüncelerini tek tek anlattı.
- Yıllık ücretini 2.5 milyon Euro’ya indir.
- Ücretini indirmen oynama garantisi anlamına gelmez. Kararı hoca verir.
- Bu şartları kabul et ya da git. Takımda geçen yıl bıraktığın tahribat yüzünden toparlanamadık. Beşiktaş kimsenin tapulu malı değildir. Geçen yıl izin aldın ülkene gittin 2 hafta geç geldin. İstediğin zaman antrenmanlara çıktın istemediğin zaman oynamadın. Geçen yılki performansını değerlendirerek bu sezon ücretinde indirim yapmanı bekledik fakat onu da yapmadın. İstersen UEFA’ya gidebilirsin. Paranı ödeyeceğiz. Ama biraz zaman ver. Seni isteyen takım varsa kolaylık yaparız. Artık Beşiktaş’ta kalman imkansız. Ya kendine kulüp bulursun ya da sezon sonuna kadar altyapı antrenörü ile antrenmana çıkarsın.‘

Inter’den zorla gelmedim’

VE konuşma sırası yönetimin taleplerini dinleyen Quaresma’ya geldi. Portekizli, 3 milyon 750 bin Euro’luk ücretinden ancak 3 milyona kadar inmeye kabul ederken, 2.5 milyon Euro’luk teklife “Hayır” dedi. Ve gerekçelerini sıraladı: Beşiktaş’a Inter’den zorla gelmedim. 3 ay yöneticiler beni ikna etmeye uğraştılar.
- Ben de oynamak istiyorum.
- Devre arası yurt dışından bir takıma gidebilirim. Hiç olmazsa devre arasına kadar kalayım.
Kıran, Q7’ye bu şartlarda anlaşmalarının mümkün olmadığını ifade etti. Ama kendisine düşünmesi için süre vereceklerini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz