Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstenmeyen adamdı kıymete bindi

G.Saray’da sezon öncesi istenmeyen adam ilan edilen ve gözden düşen Shabani Nonda, Maccabi Netanya ve Gaziantepspor maçlarının ardından göz kamaştıran isim oldu.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Rijkaard’ın kadrosunda düşünmediği ancak son iki maçta attığı şık goller sonrası sarı kırmızılı forma altında kalmayı büyük ölçüde garantileyen Nonda’ya da cazip transfer teklifleri gelmeye başladı.

Yönetimin, daha önce “Kendine kulüp bul” çağrısı yaptığı Nonda’ya iki gün içinde iki talip çıktı. Kongolu golcü ise Galatasaray’dan ayrılmak için tek şartının Fransa ve İngiltere’den gelecek teklifler olduğunu söyledi.

Arap ülkeleri ve Yunanistan’ın Aris takımının peşinde olduğu, Nonda yıldızını her geçen gün tekrar parlatmaya başladı. Gelen teklifler karşısında yöneticilerle görüşen Nonda ise “Ben İngiltere ve Fransa Ligi’nden başka bir yerde oynamam” diyerek Arap takımları ve Aris’i geri çevirdi. Nonda’nın bir ay önce kendisine 3 yıllık sözleşme öneren Nice’in teklifini ise düşük olduğu için reddettiği öğrenildi. G.Saray’dan yılda 900 bin Euro kazanan Nonda’ya, Nice’in 400 bin Euro verdiği ortaya çıktı. Öte yandan sarı kırmızılı yöneticiler dün Nonda’nın menajeri Bruno Heiderschield’i Florya’ya çağırdı.

İdareciler, Kongolu yıldız hakkında menajeriyle gelen teklifleri görüştü. Nonda ile yolların ayrılması halinde Rijkaard, Sabri ve Uğur’u yetersiz bulduğu için sağ beke takviye isteyecek. Buraya da yeni bir yabancı transfer edilecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz