Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İşten çıkarılan işçiler, profesörü dövdü

  DHA
  03.12.2009 - 16:44 | Son Güncelleme: 03.12.2009 - 16:45

  SİVAS’ta Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Vakfı Başkanı Prof.Dr. Mehmet Zahir Bakıcı bir süre önce işten çıkarılan ve işyeri sözleşmeleri sona erdirilen 4 kişinin saldırısına uğradı. Yere yatırılarak dövülen Prof.Dr. Bakıcı, saldırganlardan şikayetçi oldu.

  CÜ Vakfı Başkanı ve aynı zamanda Mikroboloyoji Anabilim Dalı Öğretim üyesi olan Prof.Dr. Mehmet Zahir Bakıcı, öğlen saatlerinde Tıp Fakültesi Hastanesi ile yemekhane arasında 4 kişinin saldırısına uğradı. Vakfın bünyesinde hastanede temizlik, güvenlik gibi hizmetlerde görevlendirilen ve bir süre önce işten çıkarıldıkları öğrenilen Ö.K. ve B.Y. ile vakfa bağlı olarak kampus içerisinde işyeri sözleşmeleri feshedilen Ç.Ş. ve B.Ş.'ın karıştığı saldırıda, yere yatırılan Prof.Dr. Bakıcı'ya yumruk ve tekmeyle vuruldu.

  Çevredekilerin yetişerek kurtardığı Prof.Dr. Mehmet Zahir Bakıcı, sağlık kontrolünden sonra ifade vermek üzere götürüldüğü karakolda saldırganlardan şikayetçi oldu. Olaydan sonra kaçan şüpheliler polislerce yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin profesöre, “Ekmeğimizle oynayanın ekmeğiyle oynarız” diyerek saldırdığı belirlendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı