Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İşten çıkaran patronunun eşini öldürdü

  Demet ÖZTÜRK- Mahmut GENÇ/KAYSERİ, (DHA)
  11 Şubat 2011 - 11:59Son Güncelleme : 11 Şubat 2011 - 18:44

  KKAYSERİ’nin Kocasinan İlçesi’nde, 28 yaşındaki Yaşar G, daha önce yanında çalıştığı perdeci 29 yaşındaki Alper Yıldırım’ın eşi 1 çocuk annesi 21 yaşındaki Ayla Yıldırım’ı, eski patronu evden ayrıldıktan sonra gittiği evinde vücudunun çeşitli yerlerinden defalarca bıçaklayarak öldürdü. Gözaltına alınan Yaşar G'nin kendisini işten çıkardığı için eski patronu Alper Yıldırım’a kin beslediği ve intikam için eşini öldürdüğü iddia edildi.

  yapan Alper Yıldırım, eşi Ayla Yıldırım’la birlikte kahvaltı yaptıktan sonra evden ayrıldı. Dışarıda eski patronunun evden çıkmasını bekleyen Yaşar G ise apartmana girdi. Asansörle 9’uncu kata çıkıp Yıldırım çiftinin dairesinin kapısını çalan Yaşar G, kapı açılır açılmaz içeri girip, belinden çıkardığı ekmek bıçağını Ayla Yıldırım’ın boğazına ve vücudunun çeşitli yerlerine defalarca sapladı. Yaşar G, ardından koşarak kaçarken, ağır yaralanan Ayla Yıldırım, eşini cep telefonundan güçlükle arayarak yardım istedi. Koşarak eve giden Alper Yıldırım, eşini kanlar içinde görüp şoke oldu. Alper Yıldırım, 112 Acil Servis’i arayıp, "Karımı bıçaklamışlar. Durumu ağır. Bir ambulans gönderin” dedi.

  Gelen ambulansla Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Ayla Yıldırım, yoğun bakımda yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılamadı. Alper Yıldırım ile o sırada yanında bulunan kardeşi Oktay Yıldırım, polis tarafından şüpheli olarak önce gözaltına alındı. Olayı soruşturan polis, daha sonra cinayeti, perdeci Alper Yıldırım’ın daha önce yanında çalışan Yaşar G’nin işlediğini belirledi. Yaşar G polis tarafından kısa sürede yakalanıp gözaltına alındı. Sorgusunda suçunu itiraf eden Yaşar G’nin, eski patronu Alper Yıldırım’a kendisini işten çıkarması nedeniyle husumet beslediği, intikam için de eşini öldürdüğünü söylediği öğrenildi. Şüphelinin suçunu itiraf etmesinin ardından polis Alper Yıldırım ve kardeşi Oktay Yıldırım’ı serbest bıraktı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı