Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstemediğimiz seyirci gelmiyor

Yıldırım Demirören Türk futbolundaki problemlerin başında kulüplerin borçlarının geldiğini belirtip “Kulüp borçları sadece PTT 1. Lig için değil, Süper Lig için de geçerli” diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BAKANLIK binasında gerçekleşen görüşmede konuşan TFF Başkanı Yıldırım Demirören Türk futbolundaki problemin başında kulüp borçlarının geldiğini bildirdi. Demirören, “Kulüp borçları sadece PTT 1. Lig için değil, Süper Lig için de geçerli. Bunun yapılanması gerektiğine inanıyoruz” dedi. PTT 1. Lig’in çok kritik bir eşik olduğuna dikkati çeken Demirören, “Sakaryaspor ve Kocaelispor gibi örneklerini yaşıyoruz, dümdüz aşağıya gidiyorlar. PTT 1. Lig tüm Anadolu’yu temsil ediyor. TRT’nin yayın haklarından çekilme gibi düşüncesi kulüpler için çok önemli. En büyük gelir kaynakları TRT’den gelen yayın hakları” diye konuştu.
PTT 1. Lig’de 72 bin Passolig satıldığını belirten TFF Başkanı “Seyirci ortalamasında istemediğimiz seyirciyi çıkartırsanız aslında düşüş yok. İstemediğimiz seyirciler maça gelmiyor” ifadelerini kullandı.

ŞiDDETiN BAHANESi YOKTUR

GENÇLİK ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve PTT 1. Lig kulüp başkanlarını, Bakanlık binasında kabul etti. Kılıç, “Sporda şiddet konusunda asla bahane aramayın. Spor tesislerinde şiddetin ‘aması ve bahanesi’ yoktur. Tek çözüm, hepimizin aynı pencereden bakıp yeri geldiğinde özeleştiri yapabilmemiz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz