« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'İsteksizdik, farklı yenildik'

Samet Aybaba, Beşiktaş karşısında 5-0'lık farklı skorlu yenilginin takımın isteksizliğinden kaynaklandığını söyledi. Aybaba, idman öncesinde yaptığı açıklamada, ''Hangi takımla bu kadar isteksiz bir şekilde oynasak farklı yenilirdik. Farklı yenilgi, Beşiktaş'ın becerisi ve üstün oyununa değil, Trabzonspor'un sahada isteksizliğine, bağlanmalı'' dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş taraftarının karşılaşmada kendisine yönelik yaptığı olumsuz tezahuratlarla ilgili olarak Aybaba, ''Beşiktaş'ı en çok yenen, ciddi maçlarda önüne çıkan bir teknik direktörüm ben. Onun içinbeni sevmezler. Birşeyleri doğru düzgün yaparsanız eleştiri alırsınız'' diye konuştu.

Aybaba, Beşiktaş Menajeri Sinan Engin'in (4-0'dan sonra takıma fazla rakibin üzerine gitmeyin dedik) biçimindeki açıklamaları konusunda sorulan bir soruya ise, ''Soyunma odalarının kapısı açıktı. Ordan geçerken, pres yapın, baskı yapın diye bağırıyorlardı. Ben bunları duydum'' yanıtını verdi.
   
Aybaba, Trabzonspor'un mevcut kadrosunun zirve yarışı yapıp yapamayacağı konusunda bir soruya da, ''Büyük maçlarla yaptığımız maçlar herşeyi gösteriyor. Ocak ayı geldiğinde yeniden yapılanmaya gireriz. Bu da kulübün doğal hakkıdır. Futbolcular hakkında da basına herhangi bir açıklama yapmadım. Beşiktaş maçının ardından hiçbir basın mensubu ile konuşmadım'' diye yanıtladı.
   
Aybaba, bordo-mavili kulübün başkanlığa adaylığı geçen Ahmet Ağaoğlu'nun İstanbul'da kampa geldiğini ve kendilerini ziyaret ettiğini söyledi.  Ağaoğlu'na ''isterseniz yenilelim'' biçiminde birşey söylemesi gibi bir durumun sözkonusu olamayacağını ve bu konuda basında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını kaydeden Aybaba,  ''Bunları kim yazdıysa, ayıp şeyler. Futbolcuma bunu nasıl söyleyeceğim. Ağaoğlu, kampa geldi ve onlara (Çocuklar devre arasına kadar yarıştan kopmayın. Heyecanın kaybedilmediği ligde çok iyi işler yapılır) dedi. Bunun haricinde başka birşey olmadı'' dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler