« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstediğimizi aldık

Bayram AYDIN
SON GÜNCELLEME
Ersun Yanal, Arnavutluk’u yenerek hedeflerine bir adım daha yaklaştıklarını belirtirken, ‘Artık oyun değil, puan almak önemli’ dedi.

MİLLİ Takımlar Teknik Direktörü Ersun Yanal, Arnavutluk’u yenerek hedeflerine bir adım daha yaklaştıklarını söyledi. Yanal, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, ‘Erken bulduğumuz gollerle maçı kontrollü götürdük ve çok önemli 3 puanı aldık. Oyundan olmasa da, oyuncularımı kazanma arzularından dolaylı kutluyorum. Ayrıca, bizi yalnız bırakmayan taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum’ diye konuştu.

Arnavutluk’un iyi bir takım olduğunu anlatan Yanal, ‘Bizim için skor değil kazanmak önemliydi. ‘Çok iyi oynadık’ dediğimiz maçlardan bazen puan bile çıkaramadık. Artık grupta puan almak önemli. Bundan sonraki her maçımız final’ ifadesini kullandı. Çarşamba günü oynayacağımız Gürcistan maçına da değinen Yanal, ‘Orada rakibimizle gerektiği gibi mücadele edip kazanmak için elimizden geleni yapacağız’ ifadesini kullandı.

Rüştü dalya dedi

F.BAHÇE’nin tecrübeli kalecisi Rüştü Reçber, Arnavutluk maçıyla birlikte 100. kez A milli olarak tarihe geçti. Rüştü, dünkü karşılaşmada 101. defa ay yıldızlı formayı giyen Bülent Korkmaz’ın ardından, en çok milli olan ikinci futbolcu oldu. Karşılaşma öncesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rüştü’yü kutlayıp, Futbol Federasyonu’nun plaketini verdi. Erdoğan, karşılaşmayı Arnavutluk Başbakanı Fatos Nano ile birlikte izledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler