Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İstediğimiz gibi savunma yapamadık

Erdemirspor Antrenörü Ahmet Çakı, Beko Basketbol Ligi'nde Beşiktaş Cola Turka ile yaptıkları maça ilişkin, “Karşılaşmanın ilk yarısında istediğimiz sertlikte savunma yapamadık” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Çakı, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, sonuna kadar giderek istedikleri galibiyeti alamamanın burukluğunu yaşadıklarını söyledi.

Maç sonundaki pozisyona 'şanssızlık' demek istemediğini ve bunu konsantrasyon eksikliği olarak değerlendirdiğini anlatan Çakı, şöyle konuştu:
“Devre arasında oyuncularımızla konuştuk. Açıkçası rakibimiz karşısında olabildiğince agresif oynayarak, açık sahaya yayılıp, daha fazla oyuncuyla oynama şansına sahip olduğumuzdan bunu kullanmak istiyorduk. İlk yarıda başaramasak da ikinci yarıda başardık. Ama dış atış yüzdelerimiz çok düşüktü. Karşılaşmanın ilk yarısında istediğimiz sertlikte savunma yapamadık. Birkaç üçlük atışı sayıya çevirebilseydik, maçın sonuna daha rahat girebilirdik. Uzatmaya gittiğimiz taktirde çok daha avantajlı olacağımızı düşünüyordum ama başaramadık.”


Bunları da Beğenebilirsiniz