« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte Yunanistan’ı karıştıran fotoğraf

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Olimpiyatların Üçüncü gününde Melissanidis, cimnastik elemelerinde gösterisini başarıyla bitirdikten sonra, antrenörüne doğru koştu. Antrenör Hristos Kasiolas da sevinçle koşarak sporcuyu kucakladı ve öptü. O andan itibaren de büyük bir spekülasyon başladı. Bazı gazeteciler, antrenörle cimnastikçinin dudak dudağa öpüştüklerini iddia ettiler. Bazı gazeteciler ise o sevinçle koşarak gelen cimnastikçiyle antenörün yanlışlıkla yanaktan öpüşmek isterken dudaktan öpüştüklerini savundular.

BRAVO KIZIM

İddialar, öpüşme olayıyla da sınırlı kalmadı. Antrenör Hristos'un Melisanidis'e ‘‘Bravo kızım’’ diye sarıldığı da iddia ediliyor. Kucaklaşma sahnesi ve iddialar, Yunan televizyonlarında ve gazetelerinde geniş yer aldı. Ancak hem antrenör, hem de Sydney'deki Cimnastik Federasyonu Başkanı Dimitris Dimitropulos, iddialara çok sert tepki gösterdiler.

YOZLAŞMIŞ BASIN

Ünlü cimnastikçi Melissanidis de iddialara karşı ateş püskürdü ve basını eleştiri bombardımanına tuttu. Melissanidis, yaratılan sansasyonun basındaki yozlaşmayı gözler önüne serdiğini söyledi. Melissanidis, ‘‘Eğer bir olimpiyat şampiyonuna böyle saldırılırsa, savunmasız insanların neler çektiğini anlayın. Onur ve saygınlığımı kazanmak için, gerekirse adalete başvuracağım. kişisel saygınlığımla kimse oynayamaz’’ dedi.

Melissanidis, ‘‘Aile babası olan antrenörüme oğlancı diyorlar ve benim için bu utanç verici şeyleri yazıyorlar. Acaba bunları yazanlar, annem ve babamın ne hissettiğini düşünüyorlar mı? Basındaki yozlaşma, inanılmaz boyutlarda. Kişisel haklarıma yapılan saldırıya karşı savaşacağım’’ diye konuştu.

Antrenör Kasiolas da ünlü cimnastikçiyi ‘‘Bravo kızım’’ diye kucaklayıp dudağından öptüğü yolundaki iddiaları sert bir dille kınadı. Antrenör, ‘‘Ben çoçuğumu, annemi ve babamı da öpüyorum. Ne var bunda. Ona kızım dediğimi iddia edenler video kayıtlarını çıkartsınlar’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz