İşte yeni Volkswagen Tiguan

Hürriyet Haber
15 Eylül 2015 - 10:45Son Güncelleme : 16 Mayıs 2016 - 10:00

Uzun zamandır beklenilen ikinci jenerasyon Volkswagen Tiguan Frankfurt Motor Show arefesinde tanıtıldı.

Normal ve uzun versiyonlarla piyasaya sunulacak yenilenmiş aracın kompakt versiyonu eski versiyona oranla 50 kg hafiflemiş.

521 litrelik bagaj hacmiyle eskiye oranla daha fazla depolama alanı sunan yeni Tiguan’ın arka koltukları yatırıldığında ise bagaj kapasitesi 1656 litreye yükseliyor.

Dört TSI ve dört TDI motor seçeneği bulunan otomobil 115 hp’den 240 hp’ye uzanan yelpazede güç seçenekleri sunuyor.

Otomobilde ayrıca şehir içi acil otomatik frenleme sistemi, yaya uyarısı, otomatik kaza uyarı sistemi gibi gelişmiş güvenlik özellikleri de bulunuyor.

Ayrıca ön kaputta da airbag benzeri bir yaya güvenlik sistemi bulunuyor. Çarpışmanın şiddetini azaltmayı hedefleyen sistem, muhtemel yaralanmaları azaltmak için motor ve yumuşak kaput arasındaki mesafeyi azaltıyor.

6.1 santim uzayan ve 7.6 cm genişleyen (dingil mesafesi) otomobilde önceki versiyona göre 11mm’de yükselme gözleniyor.

Opsiyonel Fascia off road paketine sahip araç ise 25.6 dereceye tırmanabiliyor.

İç mekanda ise Volkswagen Passat B8’in kabininden fazlaca esinlenilmiş olması göze çarpıyor. Monokrom 5 inç dokunmatik ekranla gelen giriş seviyesi Trendline ve Comfortline’ın yanı sıra, 8 inç dokunmatik ekran ve MirrorLink uydu navigasyon sistemi, ayrıca Apple CarPlay ve Android Auto özellikleri de opsiyonel olarak edinilebiliyor.

Galerideki beyaz Tiguan R-Line’ı temsil ederken, kırmızı renkteki araç ise off road paketine sahip versiyonu gösteriyor. Volkswagen ayrıca yedi koltuklu uzun bir Tiguan’ın da gelecek son baharda satışa sunulacağını açıklamış durumda.

İşte yeni Volkswagen Tiguan

 



    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı