« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte yeni 12 Dev Adam

A Milli Takımımızın, ülkemizi 4-22 Eylül 2013 tarihleri arasında Slovenya’nın ev sahipliği yapacağı 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda temsil etme hedefi ile mücadele edeceği EuroBasket 2013 Elemeleri için belirlenen aday kadro açıklandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

2013 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde İtalya, Çek Cumhuriyeti, Beyaz Rusya ve Portekiz ile birlikte F Grubu’nda yer alan ve ilk maçını 18 Ağustos 2012 tarihinde Beyaz Rusya ile Kayseri'de yapacak olan Ay-Yıldızlıların 19 kişilik aday kadrosu, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda düzenlenen toplantı ile duyuruldu.

ORHUN ENE: GÜVENSİZLİK ORTAMI OLUŞTU

Açıklanan kadroda en yaşlı oyucu 1983 doğumlu Ender Arslan olurken en genç isim ise 1992 doğumlu Enes Kanter. İşte 12 Dev Adam'ın yeni teknik kadrosu ve oyuncuları:

İşte yeni 12 Dev Adam

TAKIM 8 TEMMUZ'DA TOPLANIYOR

2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri'nde mücadele edecek A Milli Takım, hazırlıklar için 8 Temmuz Pazar günü toplanacak. İstanbul'da bir araya gelecek aday kadrodaki oyuncular, 9 Temmuz Pazartesi günü ise kamp çalışmaları için İtalya'ya gidecek. 20 Temmuz'a kadar burada kondisyon ağırlıklı çalışacak milliler, 21 Temmuz'da İstanbul'a dönecek. İstanbul'da sadece bir antrenman yapacak A Milli Takım, 23 Temmuz'da bu sefer Sofya Turnuvası'na katılmak için Bulgaristan'a gidecek.

Bulgaristan'daki turnuvada ev sahibi ülkenin yanı sıra Polonya ve Ukrayna ile karşı karşıya gelecek “12 Dev Adam”, 27 Temmuz'da İstanbul'a dönecek. Buradaki kamp çalışmaların ardından 2 Ağustos'ta başlayacak Adidas İstanbul Cup'a katılacak milliler, turnuvada Almanya, Finlandiya ve İran ile karşı karşıya gelecek. İstanbul'daki turnuvanın ardından Belgrad Turnuvası'na katılmak için 7 Ağustos'ta Sırbistan'a hareket edecek A Milli Takım, Macaristan, Sırbistan ve Slovenya maçlarını oynayacak.

SON TURNUVA ALMANYA'DA

Milli takım, elemeler öncesi son hazırlık turnuvasını Almanya'da oynayacak.
Almanya'nın ev sahipliğinde 11 Ağustos'ta başlayacak Süper Cup'ta bu ülkenin yanı sıra Finlandiya ve Polonya ile karşılaşacak milliler, hazırlık maçlarını tamamlamış olacak.
Süper Cup'ın ardından 13 Ağustos'ta İstanbul'a gelecek milliler, 16 Ağustos'ta hazırlıklarını tamamlayıp, elemelerdeki ilk maçını oynamak üzere Ankara'ya hareket edecek.

İLK RAKİP BELARUS

A Milli Basketbol Takımı, 2013 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ndeki ilk maçını 18 Ağustos'ta Belarus ile yapacak.
Millilerin elemelerdeki maç programı şöyle:
18 Ağustos: Türkiye-Belarus
21 Ağustos: İtalya-Türkiye
24 Ağustos: Türkiye-Portekiz
27 Ağustos: Çek Cumhuriyeti-Türkiye
2 Eylül: Belarus-Türkiye
5 Eylül: Türkiye-İtalya
8 Eylül: Portekiz-Türkiye
11 Eylül Türkiye-Çek Cumhuriyeti

8 TAKIM DİREKT KATILIYOR

Toplam 24 takımının mücadele edeceği 2013 Avrupa Şampiyonası'na ev sahibi Slovenya'nın yanı sıra İspanya, Fransa, Rusya, Makedonya, Litvanya, Yunanistan ve Büyük Britanya, direkt olarak katılacak.
Kalan 16 takım ise 31 ülkenin, 5'i beşli, 1'i de altılı olmak üzere toplam 6 grupta mücadele edeceği 2013 Avrupa Şampiyonası Elemeleri ile belirlenecek. Eleme gruplarını ilk 2 sırada tamamlayan takımlar ile üçüncü sırayı elde eden en iyi 4 ekip de Slovenya vizesi alacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz