GeriFutbol İşte uzlaşma formülü Aydınlar başkan Göksel Gümüşdağ 2.başkan
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte uzlaşma formülü Aydınlar başkan Göksel Gümüşdağ 2.başkan

İşte uzlaşma formülü Aydınlar başkan Göksel Gümüşdağ 2.başkan
refid:18042457 ilişkili resim dosyası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “uzlaşın” çağrısı üzerine Göksel Gümüşdağ adaylıktan çekildi. Aziz Yıldırım’ın daveti üzerine Astoria’da yapılan toplantıdan tek adayla seçime gitme kararı çıktı.

FUTBOL Federasyonu Başkanlığı için dün sürpriz gelişmeler yaşandı. Mahmut Özgener’in görevi bırakmasının ardından adaylıklarını açıklayan Mehmet Ali Aydınlar ve Göksel Gümüşdağ bir araya geldi ve birleşme kararı aldı. “Aydınlar başkan, Gümüşdağ ikinci başkan” formülüyle uzlaşma sağlandı ve tek adayla seçime gitme kararı alındı. Dün sabah saatlerinden itibaren yaşanan gelişmelerin ayrıntılarına birlikte göz atalım.
Mehmet Ali Aydınlar Başbakan’la görüştü
Mahmut Özgener’in basın toplantısının ardından, seçim çalışmalarına iki taraf da hız verdi.
Göksel Gümüşdağ, Levent’te kiraladığı ofisinde arkadaşlarıyla bir araya gelirken, Mehmet Ali Aydınlar da Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile görüşüyordu.
İki aday da destek arama çalışmalarını sürdürürken, akşam saatlerinde sürpriz bir haber yayıldı.

Mehmet Ali Aydınlar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü

Bu haber Aydınlar’ın seçime tek aday olarak girme olasılığının yükseldiğini gösteriyordu.
Ama asıl gelişmeler sabah saatlerinde yaşandı.
- Göksel Gümüşdağ adaylıktan çekiliyor.
Fısıltı gazetesinin bu haberi olabildiğince hızlı yayılıyordu. Mehmet Ali Aydınlar’ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi tüm dengeleri değiştirmişti. Tüm kulüpler bu gelişmeye göre pozisyon almaya başladı.
Gazetecilerin telefonlarına çıkan hemen herkes aynı yanıtı veriyordu;
- 1 saat sonra herşey belli olacak.

Yıldırım’la buluşuyorlar

Tam bu saatlerde Aziz Yıldırım, Göksel Gümüşdağ ve Mecnun Odyakmaz  öğle yemeğinde bir araya geldiler. Gelişmeler masaya yatırılmış, Aydınlar’ın tek adaylığı konusu konuşuluyordu. Gümüşdağ’ın tavrı ne olacaktı?
Herkesin merak ettiği bu sorunun yanıtı ise açıktı.
- Gümüşdağ çekilmeye düşünüyordu ve bu konuda ısrarlıydı.
Yemekten hemen sonra bomba patladı;
- Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Aziz Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar ve Göksel Gümüşdağ ile vakfın bürosunda bir araya gelecek.

Gümüşdağ’ı ikna ettiler

Saatler 15.00’i gösterirken Astoria’daki vakıf binasında toplantı başladı. Görüşmeye Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz da katıldı. Toplantıda Aziz Yıldırım ve Mehmet Ali Aydınlar, Gümüşdağ’a ikinci başkan olarak yeni oluşturulacak federasyon yönetim kurulunda görev alması konusunda ısrar ettiler.
Özellikle Mehmet Ali Aydınlar bunun kendisini çok mutlu edeceğini altını çizerek ifade etti.
Sonunda Gümüşdağ ikna edildi.
Buna göre 29 Haziran’da yapılacak genel kurulda Mehmet Ali Aydınlar seçime tek aday olarak katılacak. Kulüplerin desteğini alan Aydınlar’ın başkan seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Federasyondaki ikinci başkanlık görevini ise Göksel Gümüşdağ üstlenecek.

Mesaj Başbakan’dan

Erdoğan’a yakın iki isim Cihan Kamer ve Ethem Sancak, Gümüşdağ’a ricada bulundular.

PEKİ ne yaşandı da Göksel Gümüşdağ adaylıktan feragat etti. Bunun nedenlerini sıralayalım...
Gümüşdağ, Kulüpler Birliği’nin kendi adaylığını destekleyeceğinden çok emindi. Yarın yapılacak toplantıdan bu yönde bir karar çıkmasını bekliyordu. Ancak Mehmet Ali Aydınlar’ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi tüm dengeleri değiştirdi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan Göksel Gümüşdağ’a doğrudan bu yönde bir telkin olmadı. Ancak Erdoğan’a yakın iki isim Cihan Kamer ve Ethem Sancak, bu konuda Gümüşdağ’a ricada bulundular. Onların isteğini Gümüşdağ geri çevirmedi.

Futbol Federasyonu Başkanlığı hakkında dünkü toplantıda dev bir adım atıldı

Hizmetlerimiz sürecek

MEHMET Ali Aydınlar’ın Futbol Federasyonu Başkanı olduğu takdirde başta F.Bahçe Kadın Voleybol Takımı olmak üzere sponsorluk hizmetlerini sürdürüp sürdürmeyeceği merak konusu. Aydınlar, “Acıbadem Sağlık Grubu olarak sponsorluk desteğimiz devam edecek. Bu hizmet geçmişte nasılsa yarın da öyle olacaktır. Acıbadem Hastaneleri’nin olduğu her ilde kulüplerimize sağlık sponsorluğu yapmaya devam edeceğiz. Türk sporunun her kademesine hizmeti bir görev olarak kabul ediyorum. Hizmetler kesintisiz sürecektir. F.Bahçe Acıbadem Kadınlar Voleybol Takımı’ndaki sponsorluk görevimiz devam edecek” dedi.

Aydınlar: Başka aday çıkmaz

TFF Başkanlığı’na aday olan Mehmet Ali Aydınlar, seçime tek başkan adayıyla gitme önerisinin Kulüpler Birliği tarafından geldiğini belirtirken Mehmet Atalay’ı kastederek “Başka bir aday çıkacağını düşünmüyorum” dedi. Birliğin daveti üzerine Gümüşdağ’la bir araya geldiklerini ifade eden Aydınlar, “Cuma günü Süper Lig kulüp başkanlarının yanı sıra Bank Asya 1. Lig, TFF 2. Lig ve 3. Lig kulüplerinin yöneticileriyle de bir araya gelip onları da bilgilendireceğiz” dedi.

Demirören’in istediği oldu

1- AZİZ YILDIRIM: F.Bahçeli Mehmet Ali Aydınlar’ı değil Galatasaraylı Göksel Gümüşdağ’ı destekliyordu. Ama istediği olmadı. Yıldırım ilk kez bir seçim yenilgisi tadacak. Fakat Aydınlar’ın muhalefetinden kurtulmak ve Gümüşdağı ikinci başkan olarak listeye sokmak onun kazancı olacak.

2- BJK-TS-G.ANTEP:Başından bu yana Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın başrolünü oynayacağı bir senaryoya karşı çıkıyorlardı. Bunun için de Mehmet Ali Aydınlar projesini geliştirdiler. Aydınlar’ın başkanlığı onların Aziz Yıldırım’a karşı kazandığı en büyük zafer oldu.

3- SİYASET: “Göksel Gümüşdağ’ın Futbol Federasyonu Başkanı olması en çok Başbakan’a zarar verir. Çünkü onun yakını” diyenler de kazançlı. Hem Gümüşdağ’lı, hem de Gümüşdağ’sız bir formül bulundu. Bu bakımdan siyasetin eli de herkes gibi rahatlamış oldu.

4- AYDINLAR: Taraflı-tarafsız herkesin sempatisini kazanan ve Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı’ndaki sponsorluğuyla başarılı bir spor yöneticiliği sergileyen Mehmet Ali Aydınlar, bu sürecin en kazançlı ismi oldu. Türk futbolu da aynı zamanda onunla birlikte kazandı.

5- GALATASARAY:Mehmet Ali Aydınlar’la görüşmeye Galatasaray adına Adnan Öztürk katılmıştı. Öztürk, kulübü adına Aydınlar’a tam destek vaadetmişti. Ancak ilerleyen günlerde Galatasaray, tercihini Göksel Gümüşdağ’dan yana kullandı ve kaybedenlerin arasına katıldı.

Göksel Gümüşdağ kaosu önledi

Her ne kadar çekilmek istediyse de, Aydınlar ve Yıldırım bu kararına karşı çıktılar ve onu ikna ettiler.

GÖKSEL Gümüşdağ’ın Futbol Federasyonu’nda ikinci başkan olması için kulüpler çok ter döktü. Gümüşdağ’ın önünde iki seçenek vardı.

1-) Adaylığa devam etmek.
2-) Adaylığını geri çekmek.
Gümüşdağ sıkıntısını “Bu iki seçenekten hangisini seçeceğimi sabaha kadar düşündüm. İnanın uyku uyumadım” diye açıkladı. Dostları arıyordu kendisini. Tek adaylı bir seçim için ikna etmeye çalışıyorlardı.
- Düşündüm... Cuma günü yapılacak Kulüpler Birliği toplantısına iki adayla gidersek futbol çok zarar görecekti.
- Aydınlar yanlıları.
- Gümüşdağ yanlıları.
- Oysa ben futbolun hep birlik beraberlik içinde kalkınmasını destekledim. Oysa iki adayla seçime gitmek, “Kaos” demekti. Çekilmeye karar verdim. Gümüşdağ her ne kadar çekilmek istediyse de, Aydınlar ve Yıldırım bu kararına karşı çıktılar. Ve uzun çabalar sonucu ikna ettiler.

NE DEDiLER

Yıldırım DEMİRÖREN
(Beşiktaş Başkanı)

Hayırlı olsun

Hayırlı uğurlu olsun. Türk futbolunu kurtarmak için herkes el ele vermeli. Geleceğe umutla bakmalıyız. Biz Beşiktaş yönetimi olarak böyle bir birlikteliğin oluşmasından mutlu olduk.

Adnan ÖZTÜRK
(G.Saray Başkan Yardımcısı)

Başarılar dileriz

G.Saray olarak baştan beri duruşumuz ve görüşümüz bellidir. Biz futbolda kaosu hiçbir zaman kabullenemeyiz.  Mehmet Ali Aydınlar ve ekibine Futbol Federasyonu seçimlerinde ise başarılar dileriz.

Sadri ŞENER
(Trabzon Başkanı)

Başarıyla yapar

Sayın Mehmet Ali Aydınlar başarılı bir iş adamı. Biz daha önce kendisine destek vereceğimizi belirtmiştik. Eğer seçilirse o işi de başarıyla yapacağına inanıyorum.

İbrahim YAZICI
(Bursaspor Başkanı)

Destek veririz

Kulüplerin menfaatini koruyacak güçlü bir kadro oluşması Türk futbolu için hayırlıdır. Yeni yönetim umarız alkışlanacak işler yapar. Biz bu birlikteliğin destekçisi olacağız.

Ünal Aysal-Mehmet Atalay buluşması

TFF Genel Kurulu öncesi dün yaşanan sürpriz gelişmelere bir yenisi daha eklendi. Henüz adaylığını açıklamayan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay dün saat 15.30’da Les Ottomans Otel’de G.Saray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’la bir araya geldi. İkili otelde yemek yerken Atalay’ın Aysal’a “hayırlı olsun” ziyaretinde bulunduğu öğrenildi. Görüşmede ayrıca ikilinin sponsorluk yazışmalarıyla ilgili fikir alış verişinde bulundukları ifade edildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle