« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte transferin detayı

F.Bahçe Kulübü yıllık 1 milyon 100 bin dolar isteyen ancak kendi tekliflerini pazarlık enstrümanı olarak gördükleri için dişi Jordan’ın transferinden vazgeçtiklerini açıkladı. G.Saray ise 2 ay önce teklifin kendilerine geldiğini ifade etti.

FERUDUN NİĞDELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

G.SARAY Diana Taurasi’yi, Fenerbahçe’nin elinden mi kaptı? Yoksa Fenerbahçe, Taurisi’ye “hayır” mı dedi. Türkiye şimdi bu soruya yanıt arıyor. İsterseniz gelin dünyanın en büyük kadın basketbolcusu üzerinden yoğunlaşan bu sorunun yanıtını iki kulüpten gelen ifadeler eşliğinde birlikte bulalım. Önce kısa bir özet:

Diana Taurasi, doping yapmakla suçlandı. Hacettepe Doping Merkezi’nin incelemeleri bunu gösteriyordu. Ama hem Diana, hem de Fenerbahçe bu sonuca itiraz etti. Sonunda Fenerbahçe haklı çıktı ama sarı lacivertliler Taurasi’nin sözleşmesini feshetmişlerdi. Geri dönüş imkanları denendi ama olmadı. Taurasi ülkesine döndü. Fenerbahçe hem olası bir Avrupa Şampiyonluğu’ndan oldu, hem de Taurasi’yi kaybetti. Gözler önümüzdeki sezona çevrildi. Taurasi’nin F.Bahçe’ye döneceği düşünülüyordu ama onu G.Saray kaptı.

Fenerbahçe tarafı: Biz onunla anlaşmadık

SARI lacivertli kulüp dün bir açıklama yaptı. Bu açıklamada özetle, “Taurasi ile irtibatımızı bir an dahi kesmedik. Kendisinin yeniden Fenerbahçe forması giyebilmesi adına görüşmelerimizi yürüttük. Ancak belirli bir noktadan sonra Diana Taurasi’nin yeniden kulübümüz formasını giymek adına öne sürdüğü şartlar kabul edilemez bir noktaya ulaştı. Bir süre önce Taurasi belirli bazı taleplerinden vazgeçti. Yıllık 1 milyon 100 bin dolarlık nihai bir teklif sunuldu.
Ancak menajerleri bu teklifimize zamanında yanıt vermek yerine bunu mevcut fırsatlar için bir pazarlık enstrümanı olarak gördüler. Kendilerine tanınan makul süre içerisinde Taurasi’nin teklifimize yanıt vermemesi ve menajerlerinin ve sporcunun yaşanan süreçte gösterdikleri tavırlar, talepleri ve yaklaşımları dolayısıyla Taurasi’nin artık kulübümüze hizmet etmesinin mümkün olamayacağına kanaat getirmemizden dolayı kendisi ile anlaşma yapmaktan vazgeçtik” dedi.

Galatasaray tarafı: Taurasi bizi seçti

SARI kırmızılı kulüp yöneticileri teklifin 2 ay önce Taurasi tarafından kendilerine iletildiğini ifade ediyor. Menajeri, G.Saraylı yetkililere, “İsterseniz G.Saray’da oynamak isterim” mesajı gönderiyor. Yakın arkadaşı Taylor’un da F.Bahçe’ye dönmesi, Taurasi’nin İstanbul’a sıcak bakmasında etkili oluyor. Sonuçta iki ay süren temaslar sonrasında Taurasi, G.Saray’a dün saat 05.00’te imza atıyor.  Cimbom, Taurasi’ye yıllık 600 bin dolar garanti para ödeyecek. Euroleague şampiyonluğu, primler ve kaldıracağı kupalar sonrası 1 milyon 100 bin doların üstünde para alacak.
Evet, iki kulubün iddiaları bunlar.
Karar sizin...

İşte belgeler

HÜRRİYET, Fenerbahçe ile Taurasi arasında yürütülen görüşmelerin yazışma kayıtlarına ulaştı. Bu kayıtların ilki 2 Mayıs 2011 tarihli Taurasi’nin e-maili. Taurasi’nin adına menajerinin gönderdiği bu mailde, “Teklifinizi kabul ettik, iki cazip teklifi de reddettik” diyor.
 
Taurasi’den F.Bahçe’ye: Bana cevap verin

İşte transferin detayı

“BİRÇOK e-mail’den sonra sizden haber alamadım ve endişelendim. Bütün bunlardan sonra birbirimizi anladığımızı ve Diana’yı Fenerbahçe’ye döndürüp doping davasına karşı mücadelemizi sürdürme amacını paylaştığımızı düşünüyorum. Unutmayın ki geçen hafta teklifinizi kabul ederek Diana iki cazip teklifi reddetti. Ancak bana veya Ceren’e 24 saat içinde Diana’nın sözleşme şartları ve diğer kulüplerle görüşüp görüşmeyeceğimiz konusundaki durumu haber vermenizi istiyorum. Bugün içinde sizden bir cevap almayı ve imza için sözleşmenin revize edilme şartlarını açıklığa kavuşturmayı bekliyorum.”

F.Bahçe’den Taurasi’ye: Artık istemiyoruz

İşte transferin detayı

İKİNCİ belge ise Fenerbahçe’nin Taurasi’ye gönderdiği yanıt. Bu yanıtta sarı lacivertliler son noktayı koyuyor. “Sevgili Lindsay bildiğiniz gibi, kulübümüz size zamana bağlı bir teklif sundu. Ancak teklifi yapmamızdan beri çok uzun zaman geçti ve sizden olumlu veya olumsuz bir cevap gelmedi. Bu nedenle üzülerek belirtiyoruz ki, artık teklifimiz geçerli değil ve yaptığımız öneriyi geri çekiyoruz. Bu süreç boyunca yardımlarınız için size teşekkür eder, gelecekte tekrar çalışmayı dileriz. Saygılarımızla.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler