« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte Terim'in artıları

Takımdaki eksilerin yanında artıların fazla olması sevindirdi.Galatasaray Teknik Direktörü, her geçen gün iyiye gittiklerini, artık basit hatalardan gol yemediklerini belirtti. İlerleyen haftalarda daha iyi bir takım olacaklarını yöneticilere ifade etti.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Aşmamız gereken çok yol var. Milli Takım arasından sonra özlenen Galatasaray’a az kaldı.

Futbolcular arasındaki takım ruhu ve arkadaşlık bağının gelişmesi beni mutlu ediyor.

GALATASARAY’ın her geçen gün artan form grafiği yönetimin ve teknik heyetin yüzünü güldürüyor…  A.Gücü maçı öncesinde hafta içinde Florya’daki antrenman sırasında G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim’in sır dolu G.Saray takımının eksik yanlarını içeren defteri deşifre olmuştu.

Başkent’te iyi oynanan futboldan sonra alınan 3 puan keyifleri daha da yerine getirirken, İstanbul dönüşü sırasında futbol komitesi ile sohbet eden Fatih Terim ifadeleri ile G.Saray’ın artıları ve düşünceleri şöyle:

Minimum hata

1- Minimum hata ile bir maç çıkardık. Ancak daha iyi olacağız. Çünkü aşmamız gereken çok yol var. Özellikle Milli Takım arasından sonra özlenen G.Saray’a az kaldı.

Aza indirgiyoruz

2- Basit hatalar yapıp goller yiyorduk. Bunu her geçen hafta daha da aza indirgiyoruz. Bu hafta da bunu yapmamız artı bir taraf. Oyuncular birbirini daha iyi tanımaya başladı.

Handikap vardı

3-  Kontratağa çıkma konusunda bir handikap vardı. Bu hafta kontratağa çıkış gücümüz hızlı ve iyiydi. Bunu sürekli hale getirdiğimizde daha rahat giden bir takım olacağız.

En önemli unsur

4- Futbolcular arasındaki yabancısı yerlisi oluşan takım ruhu ve arkadaşlık bağının giderek gelişmesi beni en çok mutlu eden unsurlardan biri. Takım olmak bu yolda en önemlisi.

Travma sürüyor

5-  Geçen seneki travma bazı oyuncuların hala üzerinde. Bunu aşacaklar. Psikolojik travmayı atlattığımızda daha cesur ve sahada özgüveni yüksek bir takım olacağız.

Uyarı yapılacak

6- Bundan sonra takımda kimsenin lüzumsuz kart görmemesi adına gerekli uyarı yapılacak. Bu konuda tüm oyuncular dikkatli olmalı. Kazanma hırsı beni mutlu ediyor.

Baros önemli biri

7-  Baros’u her zaman kazanmak istiyoruz. Baros, çok önemli bir isim. Bu uzun yolda ona çok ihtiyacımız olacak.  A.Gücü maçında golü atması hem onun, hem de bizim için iyi oldu.

Planını yaptı

FATİH Terim her zamanki gibi sisteminden taviz vermezken, yeni kurulan takımı için de gece gündüz çalışıyor. Galatasaray Teknik Direktörü, milli maçlar sebebiyle verilen aradan iyi faydalanarak takımındaki eksiklikleri gidermeyi planlarken, gelecek haftalarda daha iyi oynayan bir takım kurmak için planlarını yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz