Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte temsilcilerimizin Avrupa Kupası'ndaki rakipleri

Kadınlar basketbolunda BOTAŞ Spor'un, Kayseri KASKİ'nin, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin ve TED Ankara Kolejliler'in Avrupa Kupası'ndaki rakipleri belli oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Almanya'nın Freising kentinde yapılan kura çekimine göre, normal sezonda mücadele edecek 30 takım, 4'erli 6 grup ve 3'erli 2 grup olmak üzere toplam 8 gruba ayrıldı. Gruplarını ilk 2 sırada bitirecek toplam 16 takım, play-off maçları yapacak.

Türk takımlarından TED Ankara Kolejliler (B) Grubu'nda Olimpia Grodno, Saint-Amand Hainaut Basket, Lotto Young Cats Brussels ile eşleşirken, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin (C) Grubu'ndaki rakipleri Spartak Noginsk, Tarbes GS ve Belfius Namur oldu.

(E) Grubu'na düşen Kayseri KASKİ, Horizont Minsk ve Södetalje BBK ile BOTAŞ Spor ise (F) Grubu'nda Dinamo Kursk ve Dunav 8806 Ruse ile mücadele edecek.

Homend Antakya Belediyesi'nin (H) Grubu'ndaki rakipleri ise Ruzomberok, Elitzur Ramla ve Kibirkstis-Tiche-Iki Vilnius oldu.

İşte temsilcilerimizin Avrupa Kupasındaki rakipleri

Avrupa Kupası'nda gruplar şöyle oluştu:
A Grubu: Chevakata Vologda (Rusya), Basket Lattes Montpellier Agglomeration (Fransa), CSM Satu Mare (Romanya), SISU Gentofte (Danimarka).
B Grubu: Olimpia Grodno (Belarus), Saint-Amand Hainaut Basket (Fransa), TED ANKARA KOLEJLİLER (TÜRKİYE), Lotto Young Cats Brussels (Belarus).
C Grubu: Spartak Noginsk (Rusya), Tarbes GS (Fransa), MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ (TÜRKİYE), Belfius Namur (Belarus).
D Grubu: Dinamo GUVD Novosibirsk (Rusya), TSV Wasserburg (Almanya),
Nantes Reze (Fransa), BBC Sint Katelijne-Waver (Belarus).
E Grubu: Horizont Minsk (Belarus), KAYSERİ KASKİ (TÜRKİYE), Södetalje BBK (İsveç).
F Grubu: Dinamo Kursk (Rusya), BOTAŞ SPOR (TÜRKİYE), Dunav 8806 Ruse (Bulgaristan).
G Grubu: Dinamo Moskova (Rusya), Partizan Galenika Belgrad (Sırbistan), Basket Landes (Fransa), VS Prag (Çek Cum.).
H Grubu: Ruzomberok (Slovakya), Homend Antakya Belediyesi (TÜRKİYE), Elitzur Ramla (İsrail), Kibirkstis-Tiche-Iki Vilnius (Litvanya).


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler