Dünya Haberleri

DÜNYA

  İşte Suriye’deki Rus askerleri

  Birce BORA/LONDRA
  08 Eylül 2015 - 21:14Son Güncelleme : 08 Eylül 2015 - 21:14

  İSRAİL medyası ve Amerikan istihbarat servislerinin Rusya’nın Suriye hükümetinin hava savunma kapasitesini arttırmaya çalıştığı ve ülkede 1000 Rus askeri barındırabilecek bir kamp kurmayı planladığı yönündeki iddiaların Rus yetkililer tarafından yalanlanmasının ardından Suriye’deki Rus askeri birliklerini gösteren yeni fotoğraflar yayınlandı.

  İngiliz Daily Mail gazetesi Suriye’deki Rus askerlerine ait olduğunu iddia ettiği bir dizi yeni fotoğraf yayınladı. Gazete Rus askerlerin sosyal medya hesaplarından toplandığı belirtilen fotoğrafların Rusya’nın bölgedeki askeri varlığını giderek artırdığını gösterdiğini iddia etti.

  Daily Mail, söz konusu fotoğrafların Vladimir Putin’in muhaliflerinden Ukrayna’nın Kiev kentinde yaşayan blogcu Nikolay Makhno tarafından Rus askerlerin sosyal medya hesaplarından toplandığını ve Suriye’deki Rus askerlerinin sayısının nisan ayından beri hızla arttığına işaret ettiğini belirtti. Makhno gazeteye yaptığı açıklamada “Rusya Devlet Başkanı’nın basın sekreteri Dmitry Peskov Batılı medya organlarında çıkan Rus ordusunun Suriye’deki rolü ile ilgili iddiaları yalanladı. Ancak bu sırada çekilmiş Rus askerlerine ait fotoğraflar onların Esad için savaşmak üzere Suriye’ye gitmeye devam ettiğini gösteriyor” dedi.

  Etiketler: rusya , suriye
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı