Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte Sow'un sırrı

Golcü futbolcunun formsuzluğunun ardında tatili çalışmadan geçirmesi yatıyor.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Eski kulüp doktoru Karanlık, çabuk iyileşmesi için Kocaman’ın verdiği antrenman programını uygulatmadı. Böylece tüm testlerde performans olarak takımın gerisinde kalan Sow’un kamptaki kötü görüntüsünün sırrı ortaya çıkmış oldu.

FENERBAHÇE’de en çok merak edilen konulardan biri Moussa Sow’un neden bu kadar formsuz ve fizik olarak nasıl takımın bu kadar gerisinde olduğu… Aykut Kocaman’ı forvette yeni arayışlara iten bu durum, farklı yorumlara neden olmuştu. Dia’nın gitmesinden, oruç tutmasına kadar çeşitli spekülasyonlar yapıldı. Ancak hiçbiri doğrulanmadı. Gerçek sonunda ortaya çıktı. Sow, Aykut Kocaman’ın takıma verdiği tatilde yapılacak antrenman programını uygulamamıştı…

Hazırlık kampının en zayıf halkası

Sarı lacivertli kulübün eski kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık, geçtiğimiz sezonu sakat olarak tamamlayan golcü futbolcuya, tatile çıkarken bir an önce iyileşmesi için Kocaman’ın verdiği antrenman programını uygulamamasını istedi. Böylece tüm testlerde performans olarak takımın çok altında kalan Sow’un sırrı da ortaya çıkmış oldu. Tatil boyunca dinlenen Senegalli yıldız, şu an hazırlık kampında en zayıf isim görünümünde…

Oruç tutsa da sıkıntı yok

Bunların dışında Aykut Kocaman, Ramazan başlamadan önce tüm oyuncularla genel bir toplantı yaparak oruç konusunda düşüncelerini iletti. Sow ile de menajer Hasan Çetinkaya’nın özel bir görüşme gerçekleştirdiği belirtildi. Golcü futbolcunun kendi isteğiyle maç günleri oruç tutmadığı ve daha önce de alışkın olduğu için oruç konusunda bir sıkıntı yaşamadığı vurgulandı.

Dia’ya üzüldü ama o bir profesyonel

SOW’un özellikle Dia’nın ayrılmasının ardından keyifsiz ve yalnız bir görüntü sergilemesi de dikkatlerden kaçmıyor. Takım arkadaşları ile iyi bir diyaloğu bulunmasına rağmen eski keyifli hallerinin kaybolması da Sow’un mutsuz olduğu iddialarının ortaya atılmasına neden oluyor. Ancak bu konuyu sorduğumuz yöneticiler, kendisinin bu tarz durumlardan etkilenmeyecek kadar profesyonel olduğunu ve ailesi yanında olduğu için sıkıntı yaşamadığını belirttiler.


Bunları da Beğenebilirsiniz