Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

İşte Sow farkı

ZEVKSİZ ve sıkıcı olsa da, yakalanan galibiyet serisinin devamı açısından çok önemli bir karşılaşmaydı.

Skor çok yanıltmasın, Fenerbahçe’nin çok üstün oynadığını söyleyemeyiz. Ancak Kadıköy ve Taraftar faktörü Ersun Yanal’ın işini kolaylaştırdı diyebiliriz. Bir takımın, özellikle bu Fenerbahçe’nin kazanma alışkanlığı kazanması, en az iyi futbol oynaması kadar kıymetli bir durum. Zira Ersun hocanın böylesine kaliteli ve pahalı bir kadronun hakkını veremediği de başka bir gerçek. Ama tabela her zaman haklıdır.

SANTRAFORU OLMAYAN KULÜBE

GEÇEN haftalarda sahada Webo ve Emenike vardı ama kulübede alternatifleri yoktu. Santraforlardan biri sakatlansa, ihtiyaç duyulsa kulübede o özelliklerde biri yoktu... Peki bu hafta..? Nihayet Ersun hoca Sow’u kadroya aldı çok şükür. Webo ve Sow ilk 11’deydi de bu kez de Emenike kadroda yoktu. Şimdi yabancı sayısı falan filan diyeceksiniz... Ben de diyeceğim ki; En azından Fenerbahçe’nin kendi evladı, hayatının büyük bir bölümünü Fenerbahçe’de geçirmiş Semih Şentürk, hala bu takımın oyuncusuyken neden o çok alışık olduğu kulübede oturtulmuyor, yazık günah değil mi hem Fenere hem de Semih’e....

BAŞIMIZ SAĞOLSUN

GÜLE güle Ercan ağabey, güle güle ismimin ilham kaynağı... Fenerbahçe ve Türk Futbolu çok önemli bir değerini daha kaybetti. Üç beş sene önce, acaba şimdi nerede, ne yapıyor, iyi midir, bir şeye ihtiyacı var mıdır diye sormadığımız, merak etmediğimiz böyle değerleri en azından ölümlerinden sonra unutmamak dileğiyle... Ailesinin, Fenerbahçe’nin ve Türk Futbolunun başı sağ olsun, Allah’tan rahmet diliyorum.

TOP 5

1-Mousa Sow’un ilk 11’de sahaya çıkıp, üç de gol atması.
2-Bu kez de Emenike’nin kadro dışı kalması.
3-Sow ve Emenike’ye gösterilmeyen sabrın haftalardır inatla (!) Webo’ya gösterilmesi.
4-Oyuna sonradan giren Alper Potuk’un harika asistleri.
5-Hep destek tam destek Fenerbahçe taraftarı.

MAÇIN ÜÇ ADAMI

Mousa SOW – Alper POTUK – Mehmet TOPAL

X