Dünya Haberleri, Son Dakika, Haberler

DÜNYA

  İşte sır Türk altızlar

  07 Aralık 2008 - 00:00Son Güncelleme : 06 Aralık 2008 - 18:10

  50 gün önce dünyaya geldiler. Ama onları sır gibi sakladılar. ZDF televizyonu Türk altızları ilk kez bu akşam Almanya'ya tanıtacak ve müthiş bir yardım kampanyası başlatacak.

  Almanya'nın başkenti Berlin'de yaklaşık 50 gün önce doğan ve kimlikleri bugüne kadar sır gibi saklanan Türk altızlar, Alman İkinci Televizyon Kanalı ZDF'de yayınlanacak “Çocuklar İçin Bir Kalp” (Ein Herz für Kinder) programında konuk olacaklar.

  Türk baba Hikmet (35) ve Polonyalı anne Roksana'nın (24) altızları Rana, Adem, Esma, Zeynep, Zehra ve Ahmet, başkent Berlin'deki Charite Hastanesinde iki güvenlik elemanı tarafından korunuyor.

  Bild gazetesi, “Almanya bugün bu altızlara aşık olacak” başlığıyla verdiği haberde, Meryem adlı 4 yaşında bir kızı daha olan anne Roksana'nın doğum öncesi ve sonrasını anlattı.

  Roksana, ilk çocuğunda olduğu gibi hormon tedavisi gördüğünü, doktorunun kendisine hamile olduğunu ve dördüzü olacağını söylediğinde önce çok sevindiğini, ancak daha sonra şoka girdiğini söyledi. Roksana, “Bir hafta sonra yeniden muayeneye gittiğimde doktor bana altız olacağını söyleyince bu kez gerçekten şoka girdim, korktum” dedi.

  Doktorların hamileliğin ve doğumun ne kadar tehlikeli olacağını kendisine anlattığını belirten Roksana, hamileliğin 20. haftasından itibaren hastanede kaldığını anlattı. Anne Roksana, “Her gün endişe içindeydim. Çocukların doğmadığı her gün Tanrı'ya şükrettim. Çocukların birisinin öleceğinden korktum. Ancak karnımda onları hissetmek inanılmaz mutluluk veriyordu” dedi.

  Roksana, hamileliğin 27. haftasında sezaryenle 2'si erkek 4'ü kız olan altızları dünyaya getirdi. İlk olarak 822 gram ağırlığında doğan Rana'yı üç dakika içinde diğerleri izledi.

  Narkozdan uyandığında kendisine bebeklerin fotoğraflarının gösterildiğini belirten Roksana, “En kötüsü için hazırlıklıydım. Ancak bunlar gerçek bebeklerdi. Bu, büyük bir mutluluktu” dedi.

  Altızların sağlık durumunun iyi olduğu ve 5 hafta sonra taburcu olacakları, ailenin yeni bir ev aradığı kaydedildi.

  Charite Hastanesi Neonatoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Christoph Bührer, altızların sağlık durumunun mükemmel olduğunu, anne sütünün yanı sıra erken doğan çocuklara verilen özel gıdalarla beslendiklerini belirtti.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 37 Yorum }
  • Hüseyin AKDAĞ 7.12.2008 13:02:09
   Anne Roksana, “Her gün endişe içindeydim. Çocukların doğmadığı her gün Tanrı'ya şükrettim. Çocukların birisinin öleceğinden korktum. Ancak karnımda onları hissetmek inanılmaz mutluluk veriyordu”Müthiş bir olay.Kutluyorum.<br>Polonya da kursa katıldım.Onları tanıyorum.Çok iyi insanlar.<br>Yardıma hazırım
  • Hüseyin AKDAĞ 7.12.2008 11:25:53
   Müthiş bir olay.O bebekleri sevmek,okşamak isterdim.Öpmeye kıyamazdım.Ülkemizde de bir kampanya düzenlemesini istiyorum.Kim bu aile.Çok merak ettim.Allah sağlık versin.
  • SOZKONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR 7.12.2008 00:26:15
   çocukların isimlerine bakılacak olursa baba hem dominant,hem de en koyusundan AKP'li galiba
  • Kemal BEY 7.12.2008 00:05:47
   Allah sağlıklı, analı, babalı büyütsün. İyiki sosyal güvencenin mükemmel olduğu bir ülkede dünyaya gelmişler. Yoksa işleri çok zordu.
  • ben yineben 6.12.2008 23:38:58
   allah uzun ömür versin<br>devlete millete faydali insan olurlar insallah
  • MELEK HANDE BAYRAM 6.12.2008 21:58:39
   ERKEN DOGDUKLARI ICIN ILERDE SAGLIK PROBLEMLERI YASAMAZLAR INSALLAH.BENIMDE 27 HAFTALIK BIR BEBEGIM DOGDU SIMDI 8 YASINDA VE ZIHINSEL ENGELLI.BEN OGLUMU COK SEVIYORUM HER SEYE RAGMEN.
  Sayfa Başı
  Haberlerözel harekat mülakat tarihiözel harekat parkurupöh parkurupöh sonuçlarıpöh mülakat tarihikpsskpss sonuçları