« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte şimdi Fenerli olduk

Derbi sonrası çıkan olaylar nedeniyle tutuklanan Çiçek G.Saraylı, Yakışan Beşiktaşlı olduğunu söyledi. Çiçek’in eşi, “Yaşananlar yüzünden G.Saray’ı bırakıp ailece F.Bahçeli olduk” dedi.

Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE ile G.Saray arasında oynanan ligin son maçının ardından çıkan olaylardan sonra tutuklanan Hasan Cem Çiçek ve Bilal Yakışan adlı iki taraftar dün tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Olay çıkaran Fenerbahçeliler olarak bilinen ve 3 ay hapis yatan iki kişinin de Fenerbahçeli olmadıkları ortaya çıktı.Çiçek’in eşi Birsel Çiçek, yaşadıkları olaylara tepki ve Aziz Yıldırım’dan gördükleri destek nedeniyle Fenerbahçeli olduklarını söyledi.

İki taraftar, başkan Aziz Yıldırım tarafından cezaevinde ziyaret edilmişti. Sarı lacivertli taraftarlar, dün de mahkeme önünde Hasan Cem Çiçek ve Bilal Yakışan için Fenerbahçe bayraklarıyla destek gösterisi yaptı.

Yeğenime vurmayın dedim, götürdüler

/images/100/0x0/55eb0f8ef018fbb8f8a87bcb

KADIKÖY 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dün görülen ve şikayetçi 18 polisin de hazır bulunduğu duruşmada savunmasını yapan tutuklu sanık Bilal Yakışan, Beşiktaşlı olduğunu söyledi. Olaylar sırasında yeğenini 5 polisin darp ettiğini öne süren Yakışan, “Ben Fenerbahçe taraftarı değilim. Polislere yeğenime vurmamaları için yalvardım. Beni de kelepçeleyip İskele Polis Karakolu’na götürdüler” dedi.

Tutuklu sanık Hasan Cem Çiçek de savunmasında F.Bahçeli değil, G.Saray taraftarı olduğunu belirtti.

Çiçek, “Polisler cami avlusunda bir kişiyi dövüyordu. Yapmayın dedim, beni de gözaltına aldılar” ifadelerini kullandı.

Tutuksuz sanık da Fenerli değilmiş

Asansör ustası Hasan Cem Çiçek’in eşi Birsel Çiçek Hürriyet’e yaptığı açıklamada kocasının suçsuz yere 3 ay hapis yattığını belirterek, “Kirada oturuyoruz 3 aydır perişan olduk. Bu duruşmada da tahliye edilmeseydi felaketim olurdu. Hapishanede Aziz Yıldırım’ın, adliye önünde taraftarların desteğini gördükten sonra tüm aile Fenerbahçeli olmaya karar verdik” diye konuştu.

Bilal Yakışan’ın babası İsmail Yakışan da Hürriyet’e, “Bilal’in ağabeyi Muğla Ünifeb başkanıdır. Ailede herkes Fenerli, bir Beşiktaşlı Bilal çıktı.” dedi.
Tutuksuz sanık Deniz Çelik de Fenerbahçe taraftarı olmadığını söyleyerek şaşırttı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler