Gündem Haberleri

  İşte şeriat hukuku

  Hürriyet Haber
  17.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Afganistan'da tüyler ürperten bir infaz görüntülendi. Babaları kan davasına kurban giden çocuklar, binlerce kişinin önünde katil zanlısını kafasına kurşun sıkarak öldürdü.

  Dehşet verici görüntüler

  Afganistan'dan kaçmayı başaran Zaheruddin Abdullah, cüppesinin altına gizlediği fotoğraf makinesi ile, Taliban yönetiminin kanlı yüzünü görüntüledi. Abdullah'ın Batı'ya kaçırmayı da başardığı fotoğrafların en çarpıcı görüntüleri arasında binlerce seyirci önünde gerçekleşen bir stadyum infazı da bulunuyor. Yıllarca AP muhabirliği yapan Abdullah, fotoğrafları uyduyla AP merkezine göndermeyi başardı. Fakat Taliban yönetimi artık Abdullah'ın fotoğraf çekmesini yasaklamıştı. Buna rağmen cübbesinin altına gizlediği makine ile stadyum infazlarını çekebildi.

  Dünya bir kez daha gördü

  Bir ara tutuklanan Afgan muhabir, serbest bırakıldıktan sonra Pakistan'a geçerek Avrupa'ya ulaştığında gizlice çektiği fotoğraflar da yanındaydı. Fransız Paris Match ve L'Express dergilerinin geniş yer ayırdığı dehşet fotoğraflarda, babaları kan davasına kurban giden çocuklar, şeriat yasalarına göre katil zanlısının kafasına kurşun sıkarak öldürüyor. Şeriatın Sesi Radyosu’nun anonsuyla Kabil Stadyumu'nu dolduran 10 bin seyirci büyük zevkle ölüm vuruşunu izliyor.

  Diz çöktürüldü, kafasından vuruldu

  Radyonun ‘‘Kabil Stadı'nda infaz var’’ duyurusunun ardından tribünler tıklım tıklım doldu. Cinayetten idama mahkûm edilen adam, sahanın ortasına diz çöktürülerek üzeri siyah çarşafla örtüldü. Cinayete kurban giden adamın oğlu bir ciple getirildi. ‘‘Babanın katilini affediyor musun?’’ diye sordular. Maktulun oğlu ‘‘Hayır’’ deyince eline silah verilerek, ‘‘Öyleyse infazı sen yapacaksın’’ dediler. Ona da katil zanlısının ensesine namluyu dayayarak tetiği çekmek kaldı.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı