GeriFutbol İşte Rijkaard'ın Türk yardımcısı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte Rijkaard'ın Türk yardımcısı

İşte Rijkaard'ın Türk yardımcısı
refid:14517620 ilişkili resim dosyası

Başkan Adnan Polat'ın sözünü ettiği yardımcı Türk hoca belirlendi; Tugay Kerimoğlu... Kısa bir süre önce altyapının başına getirilen Tugay, yeni sezonda Hollandalı ile birlikte çalışacak.

Ve Galatasaray’da beklenen oldu, Frank Rijkaard’ın yanına yerli yardımcı hoca olarak Tugay Kerimoğlu getiriliyor. Bir süre önce Sarı-Kırmızılı kulübün altyapı sorumlusu yapılan Tugay, yeni sezondan itibaren Hollandalı hoca ile birlikte çalışacak. Kısa bir süre önce bunun sinyalini veren Başkan Adnan Polat’ın, teknik direktör Frank Rijkaard’a bu yöndeki düşüncelerini açtığı ve kabul gördüğü belirtildi.

Fanatik gazetesinin haberine göre; Bu sezon bazı maçların kaybedilmesinde, yabancı teknik heyetin Türk takımlarının yapısını yeterince bilmemesine bağlayan yönetim, yapılan bu hamle sonrasında önümüzdeki sezon başarının yakalanacağına inanıyor.

Gelecekte tek patron
Tabii Tugay Kerimoğlu için gelecekte başka planlar da söz konusu... Uzun yıllar İngiltere Premier Lig’de başarıyla oynayan Tugay’ın, Frank Rijkaard ve Johan Neeskens’in tecrübelerinden de yararlanmasını sağlayıp, makul bir süre sonunda da Galatasaray’ın başına tek patron olarak geçmesi düşünülüyor.

Altyapıya yeni isim
Bilindiği gibi Tugay Kerimoğlu, Başkan Adnan Polat ve teknik direktör Fatih Terim’in katıldığı bir törenle altyapının başına getirilmiş ve yeni Arda Turan’lar parolası ile işe soyunmuştu. Şimdi bu görevinin başka birine verilmesi, Kerimoğlu’nun ise ağırlıklı olarak mesaisini A Takıma kaydırması gerekiyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle