« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte Rijkaard'ın 3 gözdesi

Transfer sezonunun en yoğun takımı yine Galatasaray olacağa benziyor.

Kadir ÇETİNÇALI, İstanbul DHA
SON GÜNCELLEME

Son 2 yılda birbirinden flaş transferlerle kadrosunu güçlendiren ancak beklenilen başarıyı yakalayamayan Galatasaray'da bu kez transferi teknik direktör Frank Rijkaard yönetecek. G.Saray'ın bu sezon ligde aldığı hayal kırıklığı sonuçları üzerinde kalıp kalmayacağı tartışalan Frank Rijkaard'ın, gelecek sezonda kalması ağırlık kazanırken, tecrübeli teknik adamın başkan Adnan Polat'a transferini istediği futbolcuları sunduğu öğrenildi.

Frank Rijkaard'ın takım savunmasını güçlendirmek için öncelikle O.Lyon'un Danimarkalı ön liberosu Kim Kallström'ü isteği öğrenildi. 27 yaşındaki Kallström güçlü fiziği ve mücadeleci oyun anlayışı ile Lyon'da sivrilmiş bir yıldız.

Rijkaardo'ın ikinci gözdesi Barcelona'nın Meksikalı savunmacısı Rafael Marquez. Barcelona'da bu sezon çoğunlukla yedek bankında oturan ve aynı zamanda Meksika Milli Takımı'nın kaptanı olan Marquez'in, Rijkaard'a Galatasaray'a gelmek için çok istekli olduğu mesajını verdiği öğrenildi. Rijkaard'ın devreye girmesiyle Marquez'in transferinin gerçekleşme şansının çok yüksek olduğu biliniyor. Marquez'in transferi gerçekleşirse sarı kırmızılı savunmanın ortasında Lucas Neil ile birlikte güçlü bir ikili oluşturacak. Ayrıca ve bu iki oyuncunun biraraya gelmesi sonrasında Rijkaard'ın düşlediği savunmadan oyun kuran bir takım ortaya çıkacak. 31 yaşında olan Marquez'in, vatandaşı Dos Santos'u arayıp, Galatasaray hakkında ayrıntılı bilgi topladığı bildirildi.

Bu iki oyuncunun transferini isteyen Frank Rijkaard'ın, Dos Santos'un kalmasında ısrarlı olduğu ve bu sezon kiralık olarak sarı kırmızılı formayı giyen Meksikalı oyuncunun bonservisiyle birlikte alınmasını istediği de sızan haberler arasında.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler