« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte renk aşkı böyle bir şey

23 yıl önce Malatyaspor deplasmanına giderken geçirdikleri kazadan sonra yaşamını tekerlekli sandalyeye bağlı olarak sürdürmeye başlayan Samsunspor'un eski kaptanı Emin Kar, kulübün kayyuma kalmaması için yönetim listesi çıkartıp başkan oldu.

İsmail AKDUMAN / SAMSUN (DHA)
SON GÜNCELLEME

Emin Kar, 1981-1982 sezonunda Samsunspor'da profesyonel oldu, takım kaptanlığına kadar yükseldi. 20 Ocak 1989 tarihinde Malatyaspor deplasmanına giden Samsunspor kafilesini taşıyan otobüs, trafik kazası yaptı. Kazada Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolcu Mete Adanır ile otobüs şoförü Asım Özkan, hayatını kaybtti. Takım kaptanı Emin Kar ise ağır şekilde yaralandı. Bir süre sonra iyileşen Emin Kar, kaza yüzünden tekerlekli sandalyeye bağlı kaldı.

3 DEFA ERTELENDİ

Samsunspor'un daha önce 3 kez ertelenen olağanüstü kogresi Canik Kültür Merkezi'nde yapıldı. Çoğunluk aranmaksızın yapılan kongrede söz alan delegelerden İzzet Altuntaş, "Samsunspor'un kurtuluşu kayyumdadır" görüşünü savundu. Konuşmaların ardından başkan adayı çıkmayınca, efsane kaptan Emin Kar, listesini divan kuruluna sundu. Yapılan açık oylama ile Emin Kar, kulüp başkanı seçildi.

"FEDAKARLIK YAPMA ZAMANI"

 Emin Kar, kulübünün kayyuma kalmasına izin vermeyeceğini belirtirken, şöyle konuştu:
"Adayım demedim. Eğer Samsunspor için bütün çareler tükenecekse ve takım ortada kalacaksa ömrümü Samsunspor'a adamış ve bu şanlı formayı da giymiş, kaptanlık şerefini taşımış eski bir futbolcusu ve daha öncesinde iyi bir Samsunsporlu olarak, (görevde kaçma şansımız olamaz) demiştim. Gönül isterdi ki, Samsunspor çok daha rahat bir ortamda bulunsun ve bu göreve talip olmak bu kadar zor olmasın. Samsunspor benim ya da kişilerin değil, Samsunspor hepimizin. Samsunspor için fedakarlık yapma zamanı."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler