Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte oyun kurucu farkı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Esat YILMAER

Ligimizin iki Avrupalısı Efes Pilsen ile Fenerbahçe dün bizlere gerçekten şanlarına yakışır bir mücadele izlettiler. Bu sezon hiç yenemediğini Fenerbahçe'yi bu kez devirmeyi amaçlayan Efes, oyun planını her zaman olduğu gibi yine iyi savunma üzerine kurmuştu. Ancak Efes'in ilk yarıda istediği savunmayı yaptığı pek söylenemez. Buna karşın Efes'in beyni Naumoski'yi uzunlardan yardım getirerek durdurmayı planlayan Halil Üner'in bu düşüncesi ilk yarıda gerçekleşti.

<ı>Pas özürlüsü

Efes'in çember altına iyi giren F.Bahçe farkı 10 sayıya çıkardıktan sonra rakibin alan savunmasına dönmesiyle birden hız kesince maç yeniden dengeye geldi. Fenerbahçe'nin buradaki temel hatası topu içeriye sokamaması ve oyun kurucusu Gilmore'un boş adamlara pas verememesiydi. Nitekim, iki oyun kurucu arasındaki fark ikinci yarıda maçın sonucunu belirleyen faktör olarak da karşımıza çıktı. Pas verme özürlüsü Gilmore, hücumları bir türlü organize edemezken, kritik anlarda da sorumluluk almaktan kaçtı. Buna karşın Naumoski kritik dönemlerde takımı sırtladı, skor üretti ve uzunlara geçirdiği paslarla F.Bahçe savunmasının direncini kırdı.

Efes'e maçı kazandıran bir diğer önemli isim de Türkiye'nin en iyi 6. adamı olarak nitelenen oyuncusu Volkan'dı. Takımının savunmasını toparlayan Volkan, kritik basketlere de imza atarak, Efes'in iki haftadır başlattığı çıkışını sürdürmesini sağladı.
Bunları da Beğenebilirsiniz