Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İşte Öcalan'ın tartışılan odası

  Hürriyet Haber
  04.12.2009 - 13:44 | Son Güncelleme: 04.12.2009 - 16:33

  Adalet Bakanlığı, küçük olduğu iddiasıyla eleştirilen bölücübaşı Öcalan'ın kaldığı hücrenin fotoğraflarını basına dağıttı.

  ÖCALAN'IN KÜÇÜK DENİLEN ODASININ FOTOĞRAFLARI

  ÖCALAN BURADA KALIYOR / WEB TV

   

  Öcalan'ın nakledildiği İmralı Adası'ndaki yeni F Tipi yüksek güvenlikli kapalı ceza infaz kurumuyla ilgili Adalet Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre cezaevindeki odaların büyüklüğü 11.81 metrekare ve havalandırma pencereleri yerden yaklaşık 1 metre yükseklikte.

  Terör örgütü elebaşı Öcalan'nın kaldığı eski oda 11.98 metrekare idi. Nakledildiği yeni cezaevindeki odası ise 11.81 metrekare...

  Adalet Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada İmralı Adası'ndaki cezaevinde hükümlülerin, ayrı bir bölümde bulunan avukat görüş odasında avukatlarıyla açık görüş yaptığı belirtilerek, hükümlülerin diğer F Tipi cezaevlerinde olduğu gibi 32 metrekarelik spor odası, 20 metrekarelik hobi odası ve aynı büyüklükteki derslikten yararlandıkları kaydedildi.

  Tüm cezaevlerinde olduğu gibi İmralı Cezaevi'ndeki hükümlülerin de spor odası, hobi odası ve dersliklerden, “disiplin cezası almamaları, iyi halli statüsünde bulunmaları” halinde yararlandırıldıklarına işaret edildi.

  İmralı Cezaevi'nde 24 metrekare büyüklüğünde ayrı havalandırma alanlarına sahip 6 tek kişilik oda ile ortak havalandırma alanına açılan yine tek kişilik 3 oda bulunduğu kaydedilerek, söz konusu cezaevindeki tüm odaların aynı büyüklükte ve toplam 4 bin 284 hükümlü ve tutuklunun kaldığı diğer 13 F tipi yüksek güvenlikli cezaeviyle aynı standartlarda olduğuna dikkat çekildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı