« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte o kararın gerekçesi: Devlet paramızı vermiyor

'Ödenek yok' diyerek, atıcılık hariç tüm spor faaliyetlerini durdurduğunu açıklayan Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, Türkiye'yi sarsan kararın gerekçesini açıkladı: "Mali bütçemiz ibra edilmediği bütçe verilmediği açıklanıyor ama bizim zaten geçen yılın bütçesinden 1 milyon 100 bin lira alacağımız var."

A.A.
SON GÜNCELLEME

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Demirhan Şerefhan, "Önümüzü görmeden borçlanmak istemediğimiz için faaliyetlerimizi durdurduk" dedi.

Şerefhan, 5-8 Şubat tarihlerinde Mersin'de düzenlenecek Atıcılık Türkiye Şampiyonası hariç diğer tüm branşların faaliyetlerini durdurma kararlarıyla ilgili açıklamasında, mali genel kurulda ibra edilmedikleni için ödeneklerinin durdurulduğunu ve bu süreç sonuçlanmadan faaliyet yaparak borçlanmak istemediklerini dile getirdi.

İşte o kararın gerekçesi: Devlet paramızı vermiyor SKANDAL KARAR! BİNLERCE KİŞİYİ MAĞDUR ETTİLER"BİZ BAŞARISIZ BİR FEDERASYON DEĞİLİZ"
Mali genel kurulda ibra edilmemeleriyle ilgili durumun mahkeme kararıyla iptal edildiğini ancak bunu yetkililere söylemelerine rağmen sonuç alamadıklarını kaydeden Şerefhan, "Biz başarısız bir federasyon değiliz. Genel kurul öncesi 5 kişilik denetleme kurulu gelerek, 'usule uygundur' raporu verdi ve bu 5 kişinin 3'ü devletin atadığı görevlilerdi. Bu süreçte Spor Genel Müdürlüğü'nün arkamızda durmasını beklerdik. Mali bütçemiz ibra edilmediği bütçe verilmediği açıklanıyor ama bizim zaten geçen yılın bütçesinden 1 milyon 100 bin lira alacağımız var" diye konuştu.

"ŞU AN NE OLACAĞIMIZ BELLİ DEĞİL"
Dünyanın tek olan tekerlekli sandalye basketbol ligi ile büyük ilgiyle takip edilen ampute futbol ligi düzenlediklerini hatırlatan Şerefhan, "Şu an ne olacağımız belli değil. Önümüzü görmeden faaliyet yapıp borçlanmak istemedik. Bu sefer de 'neden bu kadar borç yaptınız' diyebilirler" ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler