« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşte o diyaloglar

Galatasaray, 7. haftanın açılış maçında Medical Park Antalyaspor deplasmanından beraberlikle dönerken, kaybedilen iki puanın üzüntüsünün yanı sıra, hakem Yunus Yıldırım ve yardımcıları Mustafa Emre Eyisoy, Volkan Narinç’in yönetimleri teknik heyet ile futbolcuların tepkisini çekti.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

G.SARAYLILAR: Hocam, kaleci Ömer’e lütfen dikkat edin. Antalyaspor ile oynadığımız her maçta 10 dakikamızı çalıyor.

SABRİ: Hocam, Avrupa’da böyle maç yönetseniz rezil olursunuz. Orada böyle mi düdük çalıyorsunuz?

YILDIRIM: Sizi görmediğini mi sanıyorsunuz Sabri. Rezil oldunuz Avrupa’da.

Karşılaşma sırasında sarı kırmızılı futbolcular ile antrenörlerin, hakemlerle ilginç diyaloglara girdiği öğrenildi. Sahalarda görmeye pek alışık olmadığımızı bu konuşmalarda tarafların birbirlerine sert sözler söylediği ifade edildi. İşte MP Antalya-Galatasaray maçında yaşananlar:

Hocam kaleci Ömer’e dikkat

İki takım da sahaya çıkmış ve maçın başlamasını bekliyorlar. Bu arada Galatasaraylı futbolcular hakem Yunus Yıldırım’a önemli bir uyarıda bulunuyor...
- Hocam, kaleci Ömer’e dikkat. Biz oyun oynamak istiyoruz. Antalyaspor ile oynadığımız her maçta 10 dakikamızı çalıyor. Vakit geçiriyor ve oyunu soğutuyor. Lütfen Ömer’e dikkat edin...
Oyun sık sık durmasına rağmen, hakem Yıldırım normal sürenin sonuna sadece 3 dakika ilave edince, Galatasaraylılar isyan etti...

Sabri bir şey söyleyecek mi?

Karşılaşmanın 16. dakikası... Sabri ceza sahasına girerken Mehmet Eren tarafından düşürülüyor. Yunus Yıldırım’ın kararı; devam. O an yardımcısı Mustafa Emre Eyisoy, gözünü Sabri’nin üzerine dikiyor ve onu izliyor. Galatasaray yedek kulübesindeki Antrenör Hasan Şaş, bu durumdan rahatsız oluyor ve söylenmeye başlıyor:
- Hocam, Sabri’ye resmen öfkeyle, bakıyorsunuz...
Yanıt geliyor:
- Bir şey söyleyecek mi diye takip ediyorum.

Avrupa’da rezil oldunuz

Sabri, bir ara Yunus Yıldırım’ın yanına gelip tepki gösteriyor...
- Hocam, Avrupa’da böyle maç yönetseniz rezil olursunuz. Avrupa Kupaları’nda da böyle mi düdük çalıyorsunuz hocam?
Yunus Yıldırım’ın cevabı ilginç:
- Sizi de gördük Sabri. Rezil oldunuz Avrupa’da. Bizi, sizleri görmüyor muyuz sanıyorsunuz.

3 dakika uzatma mı olur?

Karşılaşma 0-0 sona eriyor, Galatasaray Antrenörü Hasan Şaş kendini tutamıyor ve soyunma odasına girerken hakem Yunus Yıldırım’ın yanına gelip şu sözlerle sitem ediyor:
- Bu nedir hocam? 3 dakika uzatma mı olur, otomatik mi bu? Oyun kaç kez durdu, sakatlıklar oldu. Zaman çalmaları gördük. Uyardık hocam biz sizi. Bu mu uzatma hocam?

Krampon da sertliğe dayanamadı

Dönüş yolunda uçakta da Yıldırım’ın yönetimi ve tutumu konuşuluyor. Maç içinde G.Saraylıları isyan noktasına getiren İbrahim ve Kerem’in sert faulleri dillerde. 63. dakikada Selçuk’un kramponu, rakip oyuncunun ayağına sert basmasıyla yırtılıyor. Yıldırım bu pozisyonu da es geçiyor. Uçakta tartışılan pozisyon için şu yorum yapılıyor:
- Selçuk’un kramponu dahi faullere dayanamadı. Nasıl kart çıkarmadı, gerçekten hayret ediyoruz.

Ömer:  Zaman çalma gayretim hiç olmadı/ İsmail ER

ANTALYASPOR’un kalecisi Ömer Çatkıç, Galatasaraylı oyuncuların kendisi için söylediği “Maçın en az 10 dakikasını çaldı” şikayetlerine anlam veremediğini söyledi. Tecrübeli eldiven, her maçta aynı şekilde mücadele ettiğini belirterek, “Hakkımda çıkan söylentilere gülüyorum. Hiçbir maçta zaman çalmak için hareket etmem. Önemli olan topu doğru yerde, doğru oyuncuyla buluşturmaktır. Galatasaray ve büyük takımlara karşı vakit geçirmek, korkaklık olur. Yanlış bir düşünce” diye konuştu.

Antalya’da oyun 7.5 dakika durmuş

HAKEM Yunus Yıldırım’ın Medical Park Antalyaspor ile oynadıkları maçı 3 dakika uzatmasına, “Bu kadar az uzatma mı olur? Sadece Riera’nın frikik pozisyonunda oyun 3 dakika durdu” diye tepki gösteren Fatih Terim haklı çıktı. Fatih Terim’in ricası üzerine karşılaşmadaki duraklama anlarını tespit eden Lig TV, oyunun en az 7 dakika 30 saniye durduğunu tespit etti. İkinci yarıda gerçekleşen Albert Riera’nın frikiğinde ise oyun tam 2 dakika 45 saniye durmuş.

UZATMA İSYANI

GALATASARAY Teknik Direktörü Fatih Terim de Antalyaspor maçı sonrası Yıldırım’a yüklendi ve “Oyun kaç kez durdu. Verdiği uzatma ortada” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz