Gündem Haberleri

  İşte o aşk yazıları

  Hürriyet Haber
  05.11.2009 - 23:45 | Son Güncelleme:

  Ünlü spiker Defne Samyeli'nin kendisini aldattığı için boşanma davası açtığı eşi Eren Talu'nun sadece evin duvarlarına değil giriş kapısına da silinmez boya ile aşk yazıları yazdığı ortaya çıktı.

  BU MUTLULUK MAZİDE KALDI- Foto-galeri

  Vatan gazetesinin haberine göre Talu, eşi Samyeli ve kızları Derin ile Deren'le yaşadığı evinin beyaz giriş kapısının üzerine de kırmızı boya ile bir kalp çizip "Eren- Defne" yazmış. Çiftin büyük kızı Deren'in ise babasının isminin önüne bir 'D' harfi ekleyerek kendi ismini yazdığı da görüldü.

  Samyeli'nin evinin duvarları ve tavanlarında da bulunan bu tür aşk yazılarını silemediği için çareyi YEniköy'deki Armanlı Sitesi'nden 4 Bin TL'ye yeni bir ev kiralamakta bulduğu öne sürülmüştü.

  Psikiyatr Doç. Dr. Armağan Samancı, ünlü mimarın içinde bulunduğu durumu şöyle anlattı:  “İnsanların ayrılığa verdiği reaksiyonlar farklıdır. Sevgi, özen gösterildiği, paylaşıldığı, bencilce olmadığı zaman güzeldir. İnsanlar bencilce seviyorsa, istedikleri olduğu zaman çok seviyor, olmadığı zaman terse dönüp kızgınlık, kin ve nefret duygusuyla hareket edebiliyorlar. Bencilce sevmek sadece kendi istediği şekilde sevmektir. Bencilce sevenler terk edilince, istenmeyip reddedilince olay değişip nefrete dönüşebiliyor. Kişi kızgınlıkla kendini kötü hissetmeme adına karşı tarafı kötülemeye gidebiliyor. Burada ana durum kayıp reaksiyondur. Bu kişiden kişiye değişir ve şekillenir. Duvarlardaki o yazılarda eşini kaybetmenin verdiği sıkıntı, acı ve şok var. Ayrılığın ne kadar sıkıntı verdiğini göstermede abartı olabiliyor. Kaybetme korkusundan, sıkıntısından ve bencilce sevgisinden yapabilir tüm bunları. Bir de kişinin mimar olması etkilemiştir o duvarlara yazı yazmasını. Mimar ve duvar.. Bu tepkide dekorasyon bağlantısı içinde mimari bir dokunuş da var. Mimar Eren Bey evin içini sevgisiyle dekore etmiş. Buna hastalıklı ruh hali denilemez, ayrılığın etkisi altında olan ve kişilik özelliklerinden kaynaklı abartılı bir durumdur.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı