Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İşte New York Times'da yayınlanacak Gezi Parkı reklamı

  Hürriyet Planet
  05 Haziran 2013 - 10:02Son Güncelleme : 05 Haziran 2013 - 17:03

  Dünyanın dikkatini Gezi Parkı’na çekmek için bağış sitesi indiegogo.com’da başlatılan ve sitenin amacına en kısa sürede ulaşan kampanyası olan “Full Page Ad for Turkish Democracy in Action: OccupyGezi for the World”ün reklamı yarın ya da cuma günü New York Times’da yayınlanacak.

  21 saat gibi kısa bir süre içince hedeflediği 53 bin 800 dolara ulaşarak bir rekor kampanyanın yöneticileri tarafından henüz gazetelerde yayınlanmadan internette paylaşılan ve "TÜRKİYE'DE NELER OLUYOR?" diye başlayan reklam şöyle devam ediyor:

  İşte New York Timesda yayınlanacak Gezi Parkı reklamı NEW YORK TIMES’DA İLAN İÇİN KAMPANYA

  "Milyonlarca Türk vatandaşı hükümetlerinin İstanbul'daki Gezi Parkı'nı kurtarmak amacını taşıyan barışçıl protestolarına verdiği şiddetli tepki nedeniyle çok öfkelendi.

  /images/100/0x0/55eb5b19f018fbb8f8bbde61Öfkelendiler ancak şaşırmadılar.    

  Recep Tayyip Erdoğan 'ın 10 yıllık iktidarı boyunca kişisel hak ve özgürlüklerimizin sürekli erozyona uğradığına şahit olduk. Çok sayıda gazeteci, sanatçı ve seçilmiş yetkilinin tutuklanması, ifade özgürlüğü, kadın hakları ve hatta alkol satışlarında bile kısıtlamalara gidilmesi iktidar partisinin demokrasi konusunda ciddi olmadığını gösterdi. Başbakan defalarca ulusunun kaygılarını küçümseyip aşağılarken Türkiye'nin medyası da utanç verici düzeyde sessiz kaldı.      

  Türkiye genelinde cesurca protestolar düzenleyenler Atatürk'ün gururlu mirasçılarıdır. Bizler öğrenciyiz, işçiyiz, anneyiz, babayız. Çeşitli etnik grupları ve inançları, dinleri ve ideolojileri temsil ediyoruz. Türkiye'nin geleceğiyle ilgili kaygılarımız nedeniyle bir arada duruyoruz.

  Polis şiddetine son verilmesini talep ediyoruz.
  Özgür ve tarafsız bir medya talep ediyoruz.
  Bir otokratın diktelerinin yerine açık diyalog talep ediyoruz.

  Umuyoruz siz de bu diyaloğa katılır ve bizimle dayanışma kurarsınız."

  #GeziParkı #OccupyGezi #DirenGeziParki etiketlerini de taşıyan reklamın en altında, "Bu açıklamanın gideri dünyanın her yerindeki kaygılı bireylerce karşılanmıştır" deniyor.

  İşte New York Timesda yayınlanacak Gezi Parkı reklamı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı