Teknoloji Haberleri

  İşte NASA'nın yeni Mars canavarı!

  Hürriyet Haber
  15.05.2017 - 07:40 | Son Güncelleme:

  NASA, tasarımıyla Batmobile’a benzeyen yeni Mars rover aracını tanıttı. Altı tekerlikli olan ve elektrikle çalışan araç, "Summer of Mars" etkinliğinde görücüye çıkacak.

  Dünya genelinde otomobil üreticileri fütüristik konsept otomobiller çıkardıkça, hem görünüm hem de işlevsellik bakımından otomobil anlayışımızda önemli değişimler yaşanıyor.

  Araştırmacılar bu sefer sedan veya kamyonet tasarlamak yerine, tasarımıyla Batman’in Batmobile aracını anımsatan Mars rover aracı geliştirdiler.

  Parker Brothers Concepts, NASA'nın Kennedy Uzay Merkezi Ziyaretçi Kompleksi ile Mars'ın yüzeyini keşfetmenin zorluklarını gidermek için ortaklık kurarak özel olarak tasarlanmış altı tekerlekli ve elektrikli rover aracı geliştirdi.

  Yaklaşık 2.2 ton ağırlığındaki araç 8.5 metre uzunluğu ile dikkat çekiyor. Yapılan açıklamaya göre araç, maksimum 96-112 km /saat hıza çıkabiliyor.

  Rover aracı bu yaz, NASA'nın ve Kennedy Uzay Merkezi'nin "Summer of Mars" etkinliğinin bir parçası olarak çeşitli ABD şehirlerini seyahat edecek ve daha sonra bu sonbaharda merkezde açılacak yeni bir "astronot eğitim deneyimine" dahil edilecek.

  shiftdelete'in haberine göre çoğu konsept otomobil gibi Parker Brothers'ın rover aracı da aslında herhangi bir pratik işte görev almayacak. Ancak gelecekteki araçlar için prototip olarak hizmet edebilecek nitelikte.

  NASA Mars toprağından tuğla yaptı
  NASA Mars toprağından tuğla yaptı
  Türk buluşları bir bir NASA'ya gidiyor!
  Cassini Uzay Aracı'nın çektiği fotoğraf dikkat çekti! İşte Cassini Uzay Aracı hakkında bilgiler
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı