Ege Haberleri

EGE

  İşte İzmir’in vurucu timi

  Arif YAKICI (AA)
  17.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme: 16.10.2008 - 20:36

  İzmir Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi polisleri her gün yaptıkları spor, atış, pentatlon ve meslek içi eğitimlerin yanı sıra tatbikatlarla da Güneydoğu şartlarına hazır olduklarını gösterdiler.

  İzmir Özel Harekat polislerinin temsili olarak gerçekleştirdiği tatbikatta, bir araçta bulunan teröristler nefes kesen bir operasyonla etkisiz hale getirildi. İzmir Adnan Menderes Havalimanı yakınındaki ormanlık alanda gerçekleştirilen tatbikatı, Özel Harekat Şube Müdürü Sıtkı Şıhlaroğlu yönetti.

  Operasyon başladı

  Temsili olarak içinde teröristlerin bulunduğu bir otomobilin yaklaştığı ihbarını alan özel harekat polisleri, kısa sürede teçhizatlarını ve silahlarını alıp havalimanı içindeki şube binasından hızlı şekilde çıktı. Panzer ve minibüsle ormanlık bölgeye giden polisler, içinde 3 teröristin bulunduğu otomobili durdurdu. Herhangi bir yaralanmaya karşı tedbir olarak polis ambulansı ve doktorunun da hazır bulunduğu tatbikatta, teröristler çevre güvenlik önlemi alındıktan sonra otomobilden indirildi.

  Töreristler etkisiz

  Otomobilin çevresinde önlem alan otomatik silahlı polislerin eşliğinde teröristler yere yatırılıp kelepçelenerek etkisiz hale getirildi. Üst araması yapılan teröristlerde tabanca bulundu. Teröristler etkisiz hale getirildikten sonra polisler, tedbirli şekilde otomobilin içinde, bagajında ve motor kısmında arama yaptı. Aramada herhangi bir silah, patlayıcı veya suç unsuru bulunamadı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı